Mihai Marinescu

Sambata, 14 Aprilie 2012 | F1 TOP

Marinescu a terminat pe locul 4 prima cursă de F2 de la Silverstone

Mihai Marinescu a ocupat locul patru în prima cursă de Formula 2 din acest sezon de pe circuitul de la Silverstone, deşi mai bine de jumătate din timp a evoluat pe poziţia a doua.
Sambata, 14 Aprilie 2012 | Formula 1

Marinescu va pleca de pe locul 4 în prima cursă de F2 de la Silverstone

Mihai Marinescu a terminat pe poziţia a patra prima manşă de calificări în Formula 2 de la Silverstone, după ce în prima parte a sesiunii a ocupat primul loc.
Vineri, 13 Aprilie 2012 | F1 TOP

Marinescu, cel mai bun timp şi în a doua sesiune de antrenamente de la Silverstone!

Mihai Marinescu a fost cel mai rapid şi în a doua sesiune de antrenamente de Formula 2 de la Silverstone, după performanţa similară înregistrată în prima sesiune.
Vineri, 13 Aprilie 2012 | Formula 1

Marinescu, cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente de F2 de la Silverstone

Mihai Marinescu a stabilit cel mai bun timp în prima sesiune de antrenamente de Formula 2 de pe circuitul de la Silverstone.
Miercuri, 11 Aprilie 2012 | F1 TOP

FEATURE: Şansele lui Mihai Marinescu să câştige titlul în Formula 2

Automarket analizează şansele lui Mihai Marinescu de a cuceri titlul în Formula 2 şi de a-şi îndeplini visul de a ajunge în Formula 1 în viitorul apropiat.
Marti, 10 Aprilie 2012 | F1 TOP

Marinescu confirmă prezenţa în Formula 2: "Vreau să câştig titlul!"

Mihai Marinescu a confirmat marţi că va concura în sezonul 2012 al Formulei 2 şi a dezvăluit că obiectivul său este să câştige titlul pentru a obţine un test de Formula 1 cu Williams.
Miercuri, 04 Aprilie 2012 | Formula 1

Mihai Marinescu a publicat un clip video cu turul unui circuit de la Silverstone efectuat săptămâna trecută la volanul unui monopost de Formula 2.
Vineri, 30 Martie 2012 | Formula 1

Marinescu: "Nu ştiu sigur dacă voi concura în Formula 2 în 2012"

Mihai Marinescu a dezvăluit că nu are încă locul asigurat pe grila de start a sezonului 2012 al Formulei 2, în ciuda anunţului făcut cu numai două zile în urmă.
Miercuri, 28 Martie 2012 | F1 TOP

OFICIAL: Mihai Marinescu va concura în Formula 2 şi în sezonul 2012!

Mihai Marinescu a confirmat miercuri că va rămâne în competiţia Formula 2 şi în 2012 pentru al treilea sezon consecutiv. Braşoveanul va participa miercuri la testele de la Silverstone.
Joi, 15 Decembrie 2011 | Formula 1

Marinescu, mulţumit de rezultatele din testele de la Barcelona

Mihai Marinescu este mulţumit de parcursul bun pe care l-a avut în sesiunea de teste de la Barcelona din competiţia Formula 2.
Miercuri, 14 Decembrie 2011 | Formula 1

Marinescu încheie în top testele de Formula 2 de la Barcelona

Mihai Marinescu a terminat pe locul trei în clasamentul general a doua şi ultima zi din cadrul sesiunii de teste de Formula 2 de la Barcelona.
Marti, 13 Decembrie 2011 | Formula 1

Marinescu, locul 2 în prima zi de teste de Formula 2 de la Barcelona

Mihai Marinescu a terminat pe locul doi prima zi de teste desfăşurate pe circuitul de la Barcelona în cadrul sesiunii de evaluare din competiţia Formula 2.

Marinescu participă la testele de F2 de la Barcelona

Mihai Marinescu va participa marţi şi miercuri la sesiunea de teste de Formula 2 programată pe circuitul de la Barcelona.
Luni, 14 Noiembrie 2011 | Formula 1

Abandonul lui Marinescu în GP2, provocat de o pană

Mihai Marinescu a dezvăluit că a abandonat în cursa de duminică de GP2 din cauza unei pene suferite la pneul stânga-spate.
Duminica, 13 Noiembrie 2011 | F1 TOP

Marinescu a abandonat în a doua cursă de GP2 din Abu Dhabi

Mihai Marinescu a fost nevoit să abandoneze în cursa de duminică de GP2 din Abu Dhabi, după ce a lovit violent glisierele metalice de pe marginea circuitului.
Sambata, 12 Noiembrie 2011 | F1 TOP

Marinescu, locul 17 în prima cursă de GP2 de la Abu Dhabi!

Mihai Marinescu a terminat pe locul 17 prima sa cursă din carieră în GP2, a doua competiţie ca importanţă în sporturile cu motor după Formula 1.
Vineri, 11 Noiembrie 2011 | Formula 1

Marinescu: "Mi s-a spus că pilotez prea la limită pentru un debutant"

Mihai Marinescu este mulţumit de modul în care a decurs prima experienţă la volanul unui monopost de GP2 şi susţine că a fost informat că pilotează prea agresiv pentru un debutant.

Marinescu va pleca de pe penultimul loc în cursa de GP2 de sâmbătă

Mihai Marinescu a ocupat doar locul 25 în calificările pentru cursa de sâmbătă de la Abu Dhabi din GP2, a doua competiţie ca importanţă după Formula 1.

Marinescu, locul 25 în antrenamentele de GP2

Mihai Marinescu a terminat pe locul 25 sesiunea de antrenamente de GP2 din cadrul etapei demonstrative de la Abu Dhabi.
Joi, 10 Noiembrie 2011 | F1 TOP

Avancronică: Marinescu luptă să-şi demonstreze valoarea în GP2

Mihai Marinescu participă în acest weekend la cursele demonstrative din Abu Dhabi din GP2, a doua competiţie ca importanţă în sporturile cu motor după Formula 1.