Red Bull Racing

Luni, 20 Iunie 2022 | F1 TOP

F1: Max Verstappen câștigă Marele Premiu al Canadei. Sainz și Hamilton pe podium

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Canadei. Carlos Sainz și Lewis Hamilton au completat podiumul.
Marti, 31 Mai 2022 | F1 TOP

Sergio Perez și-a prelungit contractul cu Red Bull Racing până în 2024

Mexicanul Sergio Perez rămâne la Red Bull Racing până în 2024. Perez a câștigat Marele Premiu de Formula 1 de la Monaco.
Luni, 30 Mai 2022 | F1 TOP

Sergio Perez se impune la Monaco. Carlos Sainz și Max Verstappen pe podium

Sergio Perez a câștigat Marele Premiu de Formula 1 de la Monaco, după o cursă care a avut de toate. Podiumul a fost completat, pe rând, de Carlos Sainz și Max Verstappen.
Luni, 09 Mai 2022 | F1 TOP

Max Verstappen, victorie în Marele Premiu de la Miami. Ferrari cu ambii piloți pe podium

Max Verstappen s-a impus în primul Mare Premiu de Formula 1 din Miami. Charles Leclerc și Carlos Sainz au completat podiumul.
Luni, 28 Martie 2022 | F1 TOP

Formula 1: Max Verstappen, victorie în Arabia Saudită. Ferrari, din nou pe podium cu ambii piloți

Max Verstappen, campionul mondial en-titre, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Arabia Saudită, găzduit de circuitul stradal din Jeddah. Charles Leclerc și Carlos Sainz au completat podiumul.
Joi, 03 Martie 2022 | F1 TOP

Max Verstappen și-a prelungit contractul cu Red Bull Racing până în 2028

Olandezul Max Verstappen va fi pilot Red Bull Racing până cel puțin în 2028, după ce și-a prelungit înțelegerea cu echipa austriacă.
Joi, 10 Februarie 2022 | F1 TOP

F1: Red Bull Racing a dezvăluit monopostul de specificație 2022

Echipa austriacă a prezentat monopostul cu care Max Verstappen și Sergio Perez vor concura în 2022. Șeful Red Bull Racing, Christian Horner, a recunoscut, însă, că, până la prima cursă, monopostul va suferi câteva modificări.
Duminica, 12 Decembrie 2021 | F1 TOP

Max Verstappen este noul campion mondial din Formula 1

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Abu Dhabi și și-a trecut în cont primul titlul mondial din carieră. Podiumul etapei a fost completat de Lewis Hamilton și Carlos Sainz.
Luni, 22 Noiembrie 2021 | F1 TOP

Lewis Hamilton, victorie pe circuitul Losail din Qatar. Alonso urcă pe podium după 7 ani

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Qatarului, găzduit de circuitul Losail. Locul doi a fost ocupat de Max Verstappen, iar podiumul a fost completat de Fernando Alonso. Spaniolul a urcat pe podium, ultima dată, în urmă cu 7 ani, pe când era pilotul celor de la Ferrari.
Luni, 08 Noiembrie 2021 | F1 TOP

Max Verstappen, victorie în Mexic. Perez, primul podium în cursa de casă

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Mexicului și se desprinde în clasamentul mondial al piloților. Sergio Perez a reușit o clasare pe podium, pentru prima dată în cursa de casă.
Joi, 07 Octombrie 2021 | F1 TOP

Monoposturile Red Bull Racing vor purta o grafică specială în Marele Premiu de Formula 1 al Turciei

Drumurile celor de la Red Bull Racing și Honda se vor despărți după acest sezon. Ca un tribut adus furnizorului de motoare nipon, echipa austriacă va concura cu o grafică specială în Marele Premiu de Formula 1 al Turciei.
Luni, 06 Septembrie 2021 | F1 TOP

Max Verstappen, victorie pe circuitul de casă de la Zandvoort în fața unui public dezlănțuit

Olandezul Max Verstappen a câștigat pe circuitul de casă de la Zandvoort, în fața unui public dezlănțuit. Podiumul a fost completat de Lewis Hamilton și Valtteri Bottas.
Vineri, 27 August 2021 | F1 TOP

Sergio Perez va concura pentru Red Bull Racing și în 2022

Mexicanul Sergio Perez rămâne la echipa austriacă Red Bull Racing și sezonul următor. În prezent ocupă poziția a patra în clasamentul piloților.
Luni, 05 Iulie 2021 | F1 TOP

Verstappen bifează a treia victorie consecutivă din 2021. Norris, pe podium în Austria

Max Verstappen, pilotul celor de la Red Bull Racing, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei. Podiumul a fost completat de Valtteri Bottas și Lando Norris.
Duminica, 06 Iunie 2021 | F1 TOP

Sergio Perez câștigă pe circuitul stradal din Baku. Vettel și Gasly pe podium

Sergio Perez, pilotul celor de la Red Bull Racing, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Azerbaidjan. După un final dramatic, Sebastian Vettel și Pierre Gasly au ocupat locurile 2, respectiv 3.
Luni, 12 August 2019 | F1 TOP

Red Bull Racing renunță la Pierre Gasly: francezul va face schimb de locuri cu Alex Albon de la Toro Rosso

Red Bull Racing a anunțat că renunță la serviciile lui Pierre Gasly, iar pilotul francez va fi înlocuit de Alex Albon de la Toro Rosso. Practic, cei doi vor face schimb de locuri pentru restul sezonului.
Luni, 13 August 2018 | Modele noi

Aston Martin și Red Bull Racing pregătesc o mașină pentru cursa de la Le Mans: prototipul derivat din Valkyrie va fi gata în cel mult 2 ani

Aston Martin și echipa Red Bull Racing din Formula 1 pregătesc un nou proiect comun. Cei doi parteneri vor să participe cu un prototip derivat din hypercarul Valkyrie în cursa de 24 de ore de la Le Mans. Noua mașină, cu nume de proiect “Son of Valkyrie”, va fi gata în cel mult doi ani.
Joi, 12 Iulie 2018 | Modele noi

Valkyrie a fost doar începutul: Aston Martin și Red Bull Racing au mai multe proiecte de hypercar-uri în dezvoltare

Parteneriatul dintre Aston Martin și echipa de Formula 1 Red Bull Racing nu se va opri la hypercar-ul Valkyrie și va continua cu cel puțin 3 proiecte noi în următoarea perioadă. Anunțul a fost făcut de Christian Horner, șeful Red Bull Racing.
Luni, 19 Februarie 2018 | F1 TOP

Red Bull prezintă primele imagini cu noul monopost pentru sezonul 2018: culorile finale vor fi dezvăluite săptămâna viitoare

Red Bull a dezvăluit luni primele imagini cu noul monopost pentru sezonul 2018, însă culorile finale vor fi prezentate abia peste o săptămână, la startul testelor de la Barcelona.
Marti, 26 Septembrie 2017 | Modele noi

Răsfăț de lux: Aston Martin le permite clienților să își personalizeze hipercarul Valkyrie până în cel mai mic detaliu

Aston Martin Valkyrie va oferi celor 150 de clienți ai săi libertatea să își personalizeze, pas cu pas, mașina mult visată.

Renault, Red Bull, regulament, Red Bull Racing, Sebastian Vettel, FIA, Formula 1, Horner, Infiniti, Newey