Robert Kubica

Luni, 09 Decembrie 2013 | WRC

M-Sport: "Kubica poate fi pilotul numărul 1 al echipei pentru sezonul 2014 de WRC"

Malcolm Wilson a confirmat că încearcă să-l convingă pe Robert Kubica să se alăture echipei M-Sport ca pilot numărul 1 pentru sezonul 2014 al Campionatului Mondial de Raliuri.
Luni, 09 Decembrie 2013 | Formula 1

Vettel şi Red Bull au primit trofeele de campioni la Gala FIA

Sebastian Vettel şi Red Bull Racing au intrat în posesia trofeelor de campioni la Gala FIA de la Paris, în timp ce Robert Kubica a fost desemnat drept Personalitatea Anului în sporturile cu motor.
Vineri, 29 Noiembrie 2013 | WRC

Citroen va anunţa piloţii echipei de WRC în 16 decembrie

Citroen va anunţa în 16 decembrie programul pentru sporturile cu motor din sezonul 2014, inclusiv linia de piloţi pe care o va alinia în Campionatul Mondial de Raliuri.
Duminica, 17 Noiembrie 2013 | WRC

Ogier a câştigat Raliul Marii Britanii, ultima etapă a sezonului de WRC

Sebastien Ogier a dominat autoritar Raliul Marii Britanii şi a încheiat în stil de mare campion sezonul 2013 al Campionatului Mondial de Raliuri.
Vineri, 15 Noiembrie 2013 | WRC

Kubica a abandonat în Raliul Marii Britanii la debutul la clasa WRC

Robert Kubica a abandonat în Raliul Marii Britanii la debutul la clasa WRC la volanul unui Citroen DS3 WRC, într-un moment în care ocupa locul şapte în clasamentul general.
Marti, 12 Noiembrie 2013 | Formula 1

Kubica: "Este aproape imposibil să revin în Formula 1"

Robert Kubica consideră că poate testa un monopost de Formula 1, dar consideră că nu este capabil să concureze în competiţie.
Vineri, 08 Noiembrie 2013 | WRC

Kubica: "Nu voi lupta pentru primele şase poziţii în Raliul Marii Britanii"

Robert Kubica a exclus posibilitatea de a lupta pentru primele şase poziţii în Raliul Marii Britanii, atunci când va debuta la clasa principală a Campionatului Mondial de Raliuri.
Miercuri, 06 Noiembrie 2013 | WRC

Robert Kubica - de la ratarea carierei în Formula 1 la campion în raliuri în mai puţin de trei ani

Robert Kubica a avut nevoie de mai puţin de trei ani pentru a trece peste ratarea carierei în Formula 1 şi a câştiga un titlu de campion în raliuri după accidentul dramatic suferit în 2011.
Luni, 28 Octombrie 2013 | WRC

Kubica a devenit campion la clasa WRC2 după victoria din Raliul Spaniei

Robert Kubica a obţinut victoria la clasa WRC2 în Raliul Spaniei, care i-a asigurat matematic titlul la această categorie cu o etapă înainte de final.

Ogier a câştigat Raliul Spaniei după o revenire spectaculoasă şi a adus titlul constructorilor pentru Volkswagen

Sebastien Ogier a recuperat spectaculos timpul pierdut în urma unei pene şi a câştigat la pas Raliul Spaniei. În urma performanţei, Volkswagen a cucerit matematic titlul constructorilor.
Vineri, 25 Octombrie 2013 | WRC

Citroen are cinci piloţi pe lista scurtă pentru sezonul 2014

Citroen a confirmat vineri că Mikko Hirvonen, Dani Sordo, Kris Meeke, Robert Kubica şi Mads Ostberg luptă pentru cele două locuri disponibile la echipă pentru sezonul 2014 al WRC.
Miercuri, 23 Octombrie 2013 | Formula 1

Ferrari confirmă că a fost interesată de Kubica înainte de accidentul din raliuri

Ferrari a confirmat miercuri că a fost interesată de serviciile lui Robert Kubica înainte ca polonezul să aibă un accident de raliuri care i-a pus capăt carierei în Formula 1.
Îţi place Automarket? Fii prietenul nostru pe Facebook
Marti, 15 Octombrie 2013 | WRC

Kubica va debuta la clasa principală din WRC în Raliul Marii Britanii

Robert Kubica va concura cu un Citroen DS3 WRC în Raliul Marii Britanii. Evenimentul va marca debutul pilotului polonez la clasa principală a Campionatului Mondial de Raliuri.
Luni, 14 Octombrie 2013 | WRC

Kubica negociază cu M-Sport pentru o campanie în WRC în 2014

M-Sport a confirmat că negociază semnarea unui contract cu Robert Kubica pentru sezonul 2014 al Campionatului Mondial de Raliuri.
Joi, 26 Septembrie 2013 | Motorsport

Kubica va concura în câteva etape de WTCC în 2014 pentru Citroen

Citroen a dezvăluit că îl va invita pe Robert Kubica să concureze în una sau două etape de WTCC în sezonul 2014 pentru a obţine feedback despre modelul C-Elysee.
Luni, 16 Septembrie 2013 | Motorsport

Kajetanowicz a câştigat Raliul Poloniei, Kubica a suferit un nou abandon

Kajetan Kajetanowicz a câştigat Raliul Poloniei din cadrul Campionatului European de Raliuri după ce i-a învins pe Bryan Bouffier şi Jan Kopecky, în timp ce Robert Kubica a suferit un nou accident.
Miercuri, 11 Septembrie 2013 | Motorsport

Robert Kubica a suferit un accident important în testele efectuate pentru Raliul Poloniei din Campionatul European de Raliuri, însă a scăpat nevătămat şi va putea participa la etapă din ţara sa natală.
Joi, 05 Septembrie 2013 | WRC

Sordo revine la Citroen în Raliul Franţei

Dani Sordo va concura pentru Citroen în Raliul Franţei din luna octombrie, după ce în Australia va fi înlocuit de Kris Meeke.
Miercuri, 21 August 2013 | WRC

Hyundai i-a făcut o ofertă lui Kubica pentru sezonul 2014

Robert Kubica a primit o ofertă din partea celor de la Hyundai pentru a concura în Campionatul Mondial de Raliuri în sezonul 2014, potrivit presei spaniole.