Mercedes

Luni, 17 August 2020

Formula 1: Bottas este deja resemnat după greșelile de la Barcelona: "Văd că titlul se îndepărtează din nou"

Valtteri Bottas a admis că s-a îndepărtat semnificativ de titlul mondial după ce a încheiat doar pe locul trei în cursa de la Barcelona, în care a ratat plecarea la start.
Duminica, 16 August 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Barcelona! Verstappen, locul doi după ce l-a depășit la start pe Bottas

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei după ce a plecat din pole position, în timp ce Max Verstappen a obținut locul doi după ce l-a depășit la start pe Valtteri Bottas.
Vineri, 14 August 2020

Formula 1: Bottas și Hamilton, cei mai rapizi în antrenamentele de la Barcelona: mici progrese pentru Ferrari

Valtteri Bottas și Lewis Hamilton au stabilit cei mai buni timpi în antrenamentele de vineri de la Barcelona, în timp ce Ferrari a oferit indicii că a înregistrat mici progrese.
Joi, 13 August 2020

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Spaniei: Verstappen încearcă să rămână în cursa pentru titlu cu o nouă victorie

Max Verstappen va încerca să obțină o nouă victorie în cursa de la Barcelona pentru a rămâne în apropierea lui Lewis Hamilton în clasamentul general. Mercedes este însă mare favorită la un nou succes.
Luni, 10 August 2020

Formula 1: Mercedes nu a ajuns la un acord pentru a rămâne în Formula 1 după 2020: germanii nu acceptă să piardă un bonus de 60 de milioane de dolari

Mercedes a anunțat că nu a ajuns încă la un acord pentru a concura în Formula 1 după sezonul 2020, întrucât organizatorii oferă germanilor un bonus cu 60 de milioane de dolari mai mic decât în prezent.
Sambata, 08 August 2020

Formula 1: Bottas va pleca pole position în cursa de la Silverstone din fața lui Hamilton! Hulkenberg, locul 3 pentru Racing Point

Valtteri Bottas va pleca din pole position în Marele Premiu al Marii Britanii după ce l-a învins cu numai 0.063 de secunde pe Lewis Hamilton. Nico Hulkenberg a obținut un excelent loc 3 pentru Racing Point.
Joi, 06 August 2020

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Marii Britanii: Mercedes, favorită din nou la Silverstone

Mercedes este favorită să câștige și a doua cursă de Formula 1 de la Silverstone, în care piloții vor fi mai precauți pentru a evita penele din finalul etapei de săptămâna trecută.

Formula 1: Bottas și-a prelungit contractul cu Mercedes pentru sezonul 2021: "Visul meu este să devin campion mondial"

Valtteri Bottas și-a prelungit contractul cu Mercedes pentru sezonul 2021 și consideră că echipa germană îi va oferi cea mai bună oportunitate pentru a-și îndeplini visul de a deveni campion mondial.
Miercuri, 05 August 2020

Formula 1: Hamilton își dorește o luptă echilibrată pentru titlu cu Verstappen și Leclerc: "Nu speram la un astfel de sezon"

Lewis Hamilton susține că ar prefera să lupte roată la roată cu Max Verstappen și Charles Leclerc pentru titlul mondial în loc să domine sezonul așa cum se întâmplă în acest an.
Duminica, 02 August 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat la Silverstone cu o pană în ultimul tur! Verstappen și Leclerc, pe podium după o pană suferită de Bottas cu două tururi înainte de final

Lewis Hamilton a obținut victoria pe circuitul de la Silverstone cu o pană în ultimul tur, iar Max Verstappen și Charles Leclerc au completat podiumul după o pană suferită de Bottas cu două tururi înainte de final.