Raliul Greciei

Luni, 31 Martie 2014 | Motorsport

Craig Breen a câştigat Raliul Greciei din ERC cu noul Peugeot 208 T16

Craig Breen a câştigat Raliul Greciei, a treia etapă a sezonului din Campionatul European de Raliuri, la debutul noului Peugeot 208 T16 într-o competiţie majoră. Alexandru Filip a ocupat locul 20 în clasamentul general, în timp ce Simone Tempestini a abandonat în ultima probă specială.
Miercuri, 11 Decembrie 2013 | Motorsport

ERC va oferi trei trofee suplimentare în funcţie de suprafaţa pe care se desfăşoară raliurile

Organizatorii Campionatului European de Raliuri vor acorda anul viitor trei trofee distincte piloţilor care obţin cele mai multe puncte în etapele desfăşurate pe zăpadă, macadam şi, respectiv, asfalt.
Joi, 07 Noiembrie 2013 | Motorsport

Raliul Greciei a obţinut un loc în ERC după excluderea din WRC

Raliul Greciei, una dintre cele mai apreciate etape din Campionatul Mondial de Raliuri, a obţinut un loc în calendarul Campionatului European de Raliuri pentru 2014 după excluderea din WRC.
Joi, 26 Septembrie 2013 | WRC

Polonia va înlocui Grecia în calendarul WRC pentru sezonul 2014

Grecia, una dintre etapele care au fost incluse permanent în Campionatul Mondial de Raliuri, va fi înlocuită de Polonia în sezonul 2014.
Joi, 30 Mai 2013 | Motorsport

Weekend plin de motorsport: WRC, CNR, AutoGP şi Formula Renault

Sfârşitul săptămânii aduce etape în Campionatul Mondial de Raliuri şi Campionatul Naţional de Raliuri, iar România are reprezentanţi şi în AutoGP şi Formula Renault 3.5.
Luni, 28 Mai 2012 | WRC

Citroen şi Ford au publicat propriile rezumate video pentru Raliul Greciei, câştigat fără emoţii de Sebastien Loeb după problemele lui Jari Matti Latvala şi Petter Solberg.
Duminica, 27 Mai 2012 | WRC

Sebastien Loeb a câştigat Raliul Greciei!

Sebastien Loeb a câştigat detaşat Raliul Greciei, în ciuda unei pene suferite în prima probă specială de duminică.

Raliul Greciei, PS 18-19/22: Solberg abandonează, Loeb are drum liber spre victorie

Petter Solberg a abandonat în Raliul Greciei în încercarea de a-l ajunge din urmă pe Sebastien Loeb, care are de îndeplinit o simplă formalitate pentru a obţine victoria.
Sambata, 26 Mai 2012 | WRC

Raliul Greciei, PS 14-17/22: Solberg devine principalul rival al lui Loeb

Jari Matti Latvala a ieşit din lupta pentru victorie din cauza unei pene, însă Sebastien Loeb are acum un nou rival în Raliul Greciei: Petter Solberg.

Raliul Greciei, PS 10-13/22: Loeb şi Latvala, despărţiţi de numai două secunde

Jari Matti Latvala a redus diferenţa care îl separă de Sebastien Loeb la numai 2.2 secunde la jumătatea zilei de sâmbătă din Raliul Greciei.

Raliul Greciei, PS 7-9/22: Latvala se apropie şi îl ameninţă pe Loeb

Jari Matti Latvala s-a apropiat la numai 6.5 secunde de liderul Sebastien Loeb şi ameninţă că va risca totul pentru a câştiga Raliul Greciei.
Vineri, 25 Mai 2012 | WRC

Raliul Greciei, PS 5-6/22: Loeb îşi consolidează prima poziţie

Sebastien Loeb şi-a sporit avansul în clasamentul general al Raliului Greciei la peste 10 secunde, în timp ce coechipierul său Mikko Hirvonen a urcat pe poziţia a treia.

Raliul Greciei, PS 1-4/22: Loeb, lider cu avans minim în faţa lui Latvala

Sebastien Loeb a preluat conducerea în Raliul Greciei la finalul celei de-a patra probe speciale, chiar dacă Jari Matti Latvala a câştigat primele trei probe.
Joi, 24 Mai 2012 | WRC

Solberg, învingător la limită în calificările din Raliul Greciei

Peter Solberg l-a învins cu numai 0.098 secunde pe coechipierul său Jari Matti Latvala în lupta pentru victorie în calificările din Raliul Greciei.

Avancronica Raliului Greciei - Provocări pe tărâmul zeilor

Supranumit Raliul Zeilor, Raliul Greciei propune numeroase provocări pentru piloţi prin prisma traseului dificil în cea de-a şasea etapă din sezonul 2012 al WRC.
Marti, 22 Mai 2012 | WRC

Loeb dezvăluie secretul obţinerii victoriei în Raliul Greciei

Sebastien Loeb consideră că cea mai bună abordare în Raliul Greciei pentru a obţine victoria este să aibă un parcurs constant în loc să câştige cu orice preţ probele speciale.
Luni, 14 Mai 2012 | WRC

Latvala a revenit cu succes într-o maşină de WRC după accidentul din aprilie

Jari Matti Latvala a efectuat săptămâna trecută primul test cu o maşină de WRC după accidentarea din luna aprilie care l-a obligat să rateze Raliul Argentinei.
Marti, 08 Mai 2012 | WRC

Latvala va testa în această săptămână pentru Ford

Jari Matti Latvala va reveni la volanul maşinii Ford Fiesta RS WRC în cadrul unui test care va avea loc în această săptămână ca parte a pregătirilor pentru Raliul Greciei.
Marti, 21 Iunie 2011 | WRC

Loeb: "Tactica Citroen din Grecia, aproape împotriva mea"

Sebastien Loeb a lansat un atac dur la adresa tacticii adoptate de Citroen în Raliul Greciei, considerând că echipa a jucat 'aproape' împotriva sa.
Duminica, 19 Iunie 2011 | WRC

Ogier a câştigat Raliul Greciei!

Sebastien Ogier a câştigat Raliul Greciei la capătul unei lupte pasionante cu Sebastien Loeb pe parcursul ultimei zile de competiţie.