Italia

Duminica, 06 Septembrie 2015
Lewis Hamilton a obţinut o victorie uşoară în Marele Premiu al Italiei în faţa lui Sebastian Vettel, în timp ce Kimi Raikkonen a ratat startul de pe locul doi şi a terminat pe şase. Nico Rosberg a pierdut ultimul loc pe podium cu două tururi înainte de final din cauza unei defecţiuni tehnice la motor.
Vineri, 09 Septembrie 2022

Formula 1: MP al Italiei: Dublă Ferrari în prima sesiune de antrenamente libere

Piloții Ferrari au terminat pe primele două locuri prima sesiune de antrenamente libere din Marele Premiu de Formula 1 al Italiei.

Formula 1: F1: Ferrari a pregătit o grafică specială pentru Marele Premiu al Italiei

Monoposturile Ferrari vor avea o grafică specială în Marele Premiu de Formula 1 al Italiei, găzduit de legendarul circuit Monza. Piloții vor avea, de asemenea, un combinezon galben.
Marti, 08 Martie 2022

Formula 1: Etapa italiană de la Imola rămâne în calendarul Formulei 1 până cel puțin în 2025

Formula 1 anunță prelungirea contractului cu organizatorul Marelui Premiu al regiunii Emilia - Romagna, găzduit de legendarul circuit Imola, până cel puțin în 2025.
Luni, 19 Aprilie 2021

Formula 1: FORMULA 1: Max Verstappen, învingător la Imola. Cursa a fost oprită în turul 35 după un accident dur

Max Verstappen, pilotul celor de la Red Bull Racing, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al regiunii Emilia-Romagna, găzduit de legendarul circuit Enzo și Dino Ferrari din Imola. Cursa a fost plină de incidente.
Duminica, 06 Septembrie 2020

Formula 1: Surpriză la Monza: Gasly a câștigat cursa după o penalizare pentru Hamilton! Sainz și Stroll pe podium, dublu abandon pentru Ferrari

Pierre Gasly a obținut o victorie surprinzătoare în cursa de la Monza după ce Lewis Hamilton a fost penalizat pentru o greșeală la boxe. Carlos Sainz și Lance Stroll au completat podiumul, iar Charles Leclerc și Sebastian Vettel au abandonat.
Sambata, 05 Septembrie 2020

Formula 1: Hamilton, pole position la Monza în fața lui Bottas! Leclerc și Vettel vor pleca doar de pe locurile 13 și 17

Lewis Hamilton a obținut pole position-ul pentru Marele Premiu al Italiei după ce l-a învins pe Valtteri Bottas. În schimb, Ferrari nu are niciun pilot în top 10: Charles Leclerc va pleca de pe 13, iar Sebastian Vettel de pe 17.
Luni, 31 August 2020

Formula 1: Fanii Formulei 1 vor reveni în tribune începând din septembrie: curse cu spectatori în Italia, Rusia, Portugalia și Bahrain

Cursele de Formula 1 din Italia, Rusia, Portugalia și Bahrain vor avea loc cu spectatori în tribune, însă numărul biletelor disponibile va fi limitat.
Joi, 07 Mai 2020

Formula 1: Monza vrea să găzduiască două curse de Formula 1: etapele ar urma să aibă loc în 6 și 13 septembrie

Monza este cel mai nou circuit care intenționează să găzduiască două curse de Formula 1 în acest sezon. Marele Premiu al Italiei este programat oficial în 6 septembrie, iar a doua cursă ar putea avea loc în 13 septembrie.
Vineri, 06 Septembrie 2019

Formula 1: Echilibru pe circuitul de la Monza: Leclerc și Hamilton, despărțiți de numai 0.068 secunde în antrenamente

Charles Leclerc a fost cel mai rapid în antrenamentele de vineri de Formula 1 din cadrul Marelui Premiu al Italiei, însă lupta dintre Ferrari și Mercedes se anunță echilibrată după ce Lewis Hamilton a fost cu numai 0.068 secunde mai lent.
Joi, 05 Septembrie 2019

Formula 1: Monza va rămâne în calendarul Formulei 1 până în 2024: circuitul va găzdui inclusiv o cursă de DTM

Circuitul de la Monza și-a prelungit contractul de Formula 1 pentru încă cinci sezoane, astfel că va rămâne în calendar până în 2024. În plus, circuitul va găzdui de anul viitor și o etapă din DTM.