Citroen Total Abu Dhabi

Marti, 10 Decembrie 2013 | WRC

Citroen mizează pe Meeke şi Ostberg în sezonul 2014 din WRC

Kris Meeke şi Mads Ostberg vor fi piloţii principali ai echipei Citroen în sezonul 2014 al Campionatului Mondial de Raliuri, în timp ce Khalid Al Qassim va participa la patru etape.
Vineri, 29 Noiembrie 2013 | WRC

Citroen va anunţa piloţii echipei de WRC în 16 decembrie

Citroen va anunţa în 16 decembrie programul pentru sporturile cu motor din sezonul 2014, inclusiv linia de piloţi pe care o va alinia în Campionatul Mondial de Raliuri.
Duminica, 17 Noiembrie 2013 | WRC

Ogier a câştigat Raliul Marii Britanii, ultima etapă a sezonului de WRC

Sebastien Ogier a dominat autoritar Raliul Marii Britanii şi a încheiat în stil de mare campion sezonul 2013 al Campionatului Mondial de Raliuri.
Vineri, 08 Noiembrie 2013 | WRC

Kubica: "Nu voi lupta pentru primele şase poziţii în Raliul Marii Britanii"

Robert Kubica a exclus posibilitatea de a lupta pentru primele şase poziţii în Raliul Marii Britanii, atunci când va debuta la clasa principală a Campionatului Mondial de Raliuri.
Joi, 31 Octombrie 2013 | WRC

M-Sport încearcă să-l readucă la echipă pe Hirvonen

Malcolm Wilson a confirmat interesul pentru a-l readuce la M-Sport pe Mikko Hirvonen, însă finlandezul vrea să concureze doar pentru o echipă cu care să lupte pentru victorii.
Luni, 28 Octombrie 2013 | WRC

Kubica a devenit campion la clasa WRC2 după victoria din Raliul Spaniei

Robert Kubica a obţinut victoria la clasa WRC2 în Raliul Spaniei, care i-a asigurat matematic titlul la această categorie cu o etapă înainte de final.
Vineri, 25 Octombrie 2013 | WRC

Citroen are cinci piloţi pe lista scurtă pentru sezonul 2014

Citroen a confirmat vineri că Mikko Hirvonen, Dani Sordo, Kris Meeke, Robert Kubica şi Mads Ostberg luptă pentru cele două locuri disponibile la echipă pentru sezonul 2014 al WRC.
Joi, 17 Octombrie 2013 | WRC

Loeb, aproape să semneze cu Ford în 2005

Malcolm Wilson, şeful echipei M-Sport, a dezvăluit că Sebastien Loeb a fost la un pas să semneze un contract în 2005 pentru a concura pentru Ford în Campionatul Mondial de Raliuri.
Marti, 15 Octombrie 2013 | WRC

Kubica va debuta la clasa principală din WRC în Raliul Marii Britanii

Robert Kubica va concura cu un Citroen DS3 WRC în Raliul Marii Britanii. Evenimentul va marca debutul pilotului polonez la clasa principală a Campionatului Mondial de Raliuri.
Luni, 07 Octombrie 2013 | WRC

Ogier a sărbătorit titlul mondial cu o victorie în Raliul Franţei

Sebastien Ogier a obţinut duminică victoria în Raliul Franţei, sărbătorind astfel cu stil titlul mondial adjudecat matematic încă de vineri.
Duminica, 06 Octombrie 2013 | WRC

Loeb a abandonat la ultima sa prezenţă în Campionatul Mondial de Raliuri

Cariera lui Sebastien Loeb în WRC s-a încheiat duminică cu un abandon suferit în Raliul Franţei în timp ce încerca să recupereze diferenţa de cinci secunde care îl separa de primul loc.
Miercuri, 02 Octombrie 2013 | WRC

Citroen va decide linia de piloţi pentru 2014 "în ultimul moment"

Citroen va stabili numele coechipierilor lui Khalid Al-Qassimi pentru sezonul 2014 al Campionatului Mondial de Raliuri.
Îţi place Automarket? Fii prietenul nostru pe Facebook
Vineri, 27 Septembrie 2013 | WRC

Loeb, circumspect în privinţa şanselor la victorie în ultimul raliu din carieră

Sebastien Loeb nu este convins că va putea câştiga Raliul Franţei, ultima etapă de WRC în care va lua startul, întrucât crede că va fi afectat de lipsa din competiţie din ultima perioadă.
Luni, 16 Septembrie 2013 | WRC

Ogier a câştigat Raliul Australiei, dar aşteaptă Raliul Franţei pentru a deveni campion

Sebastien Ogier a dominat Raliul Australiei şi a fost la un pas să câştige matematic titlul mondial, însă va fi nevoit să aştepte încoronarea până la Raliul Franţei.
Joi, 05 Septembrie 2013 | WRC

Sordo revine la Citroen în Raliul Franţei

Dani Sordo va concura pentru Citroen în Raliul Franţei din luna octombrie, după ce în Australia va fi înlocuit de Kris Meeke.
Marti, 27 August 2013 | WRC

Citroen: "Victoria din Germania nu-i garantează lui Sordo locul pentru 2014"

Citroen susţine că victoria obţinută de Dani Sordo în Raliul Germaniei nu îi garantează spaniolului prezenta în echipă pentru sezonul 2014.
Luni, 26 August 2013 | WRC

Dani Sordo a obţinut în Germania prima victorie din carieră în WRC

Dani Sordo a câştigat Raliul Germaniei şi a obţinut astfel prima victorie în WRC după o luptă pasionantă cu Thierry Neuville. Sebastien Ogier şi Jari Matti Latvala au abandonat.
Vineri, 09 August 2013 | WRC

Citroen: "Kubica este pe lista scurtă de piloţi pentru 2014"

Robert Kubica ar putea debuta pentru Citroen la clasa principală din WRC încă din acest sezon şi este pe lista scurtă de candidaţi pentru sezonul 2014.
Marti, 06 August 2013 | WRC

Citroen: "Suntem frustraţi că nu am terminat pe podium în Raliul Finlandei"

Yves Matton, şeful Citroen Racing, a admis că este frustrat că echipa pe care o conduce nu a obţinut niciun loc pe podium în Raliul Finlandei.
Luni, 05 August 2013 | WRC

Ogier a câştigat Raliul Finlandei: "Este un vis devenit realitate"

Sebastien Ogier a câştigat pentru prima oară Raliul Finlandei, în timp ce Thierry Neuville şi-a adjudecat locul doi după o luptă palpitantă cu Mads Ostberg.