Germania

Duminica, 20 Iulie 2014
Nico Rosberg a câştigat Marele Premiu al Germaniei după o cursă spectaculoasă de recuperare a lui Lewis Hamilton, care a plecat de pe locul 20 pentru a ajunge până pe trei. Britanicul nu a reuşit însă să-l depăşească pe final pe Valtteri Bottas, care a obţinut al treilea podium consecutiv.
Duminica, 11 Octombrie 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Nurburgring și a egalat recordul de victorii deținut de Schumacher! Podium pentru Verstappen și Ricciardo

Lewis Hamilton a câștigat la Nurburgring după ce Valtteri Bottas a comis o greșeală și a abandonat din motive tehnice. Britanicul egalează recordul de victorii deținut de Michael Schumacher, în timp ce Daniel Ricciardo a obținut primul podium al anului în spatele lui Max Verstappen.
Sambata, 10 Octombrie 2020

Formula 1: Bottas, pole position la Nurburgring în fața lui Hamilton! Verstappen pe locul 3, Vettel va pleca doar de pe 11

Valtteri Bottas a obținut pole position-ul pentru cursa de la Nurburgring în fața coechipierului său Lewis Hamilton. Piloții Mercedes vor fi urmați pe grilă de Max Verstappen și Charles Leclerc, în timp ce Sebastian Vettel a stabilit doar al 11-lea timp.
Joi, 21 Mai 2020

Formula 1: Cursele de Formula 1 de la Silverstone din iulie, în pericol din cauza carantinei: Hockenheim este soluția de rezervă

Cele două curse de Formula 1 de la Silverstone planificate pentru luna iulie sunt în pericol din cauza carantinei obligatorii anunțate de autorități pentru străini, însă existe șanse ca ambele să fie înlocuite de Hockenheim.
Miercuri, 29 Aprilie 2020

Formula 1: Germania, Ungaria și Olanda se alătură negocierilor pentru noul calendar al Formulei 1: sezonul ar putea începe în 5 iulie în Austria

Germania, Ungaria și Olanda au confirmat că negociază prezența în noul calendar al sezonului 2020 al Formulei 1, care cel mai probabil va începe în 5 iulie în Austria.
Vineri, 26 Iulie 2019

Formula 1: Ferrari a dominat antrenamentele de Formula 1 din Germania: Vettel și Leclerc au fost cei mai rapizi

Sebastian Vettel și Charles Leclerc au fost cei mai rapizi în antrenamentele libere de vineri de la Hockenheim și au oferit indicii că pot învinge Mercedes dacă vremea se va menține caniculară.
Joi, 25 Iulie 2019

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Germaniei: Mercedes, favorită pe circuitul pe care Vettel nu a obținut nicio victorie

Mercedes este marea favorită să obțină victoria în cursa de la Hockenheim, pe un circuit pe care Sebastian Vettel nu și-a adjudecat niciodată prima poziție în fața propriilor suporteri.
Luni, 23 Iulie 2018

Formula 1: Vettel descrie abandonul suferit în Germania: "O mică greșeală, o mare dezamăgire"

Sebastian Vettel consideră că eroarea în urma căreia a abandonat în cursa din Germania a fost minoră, însă admite că dezamăgirea a fost mare din cauza faptului că a ratat victoria.
Duminica, 22 Iulie 2018

Formula 1: Hamilton produce surpriza: britanicul a plecat de pe 14 și a câștigat în Germania după ce Vettel a abandonat pe ploaie

Lewis Hamilton a câștigat în mod surprinzător cursa de la Hockenheim după ce a plecat de pe locul 14, întrucât a profitat la maxim de o strategie mai bună și de abandonul suferit de Sebastian Vettel pe o zonă umedă a circuitului din cauza unei ploi răzlețe.
Sambata, 21 Iulie 2018

Formula 1: Vettel, pole position în Germania! Hamilton, locul 14 după o defecțiune tehnică la monopostul Mercedes

Sebastian Vettel va pleca din pole position în cursa de la Hockenheim din fața lui Valtteri Bottas și Kimi Raikkonen, în timp ce Lewis Hamilton va lua startul doar de pe locul 14 în urma unei pierderi de presiune hidraulică la monopostul Mercedes.
Vineri, 20 Iulie 2018

Formula 1: Red Bull, cei mai rapizi în antrenamentele din Germania: Ricciardo și Verstappen au ocupat prima poziție în cele două sesiuni

Daniel Ricciardo și Max Verstappen au fost cei mai rapizi în cele două sesiuni de antrenamente de la Hockenheim, în timp ce Lewis Hamilton a fost cel mai aproape de piloții Red Bull.