Formula 2

Duminica, 29 Aprilie 2012 | Formula 1

Marinescu a abandonat în a doua cursă de F2 de la Algarve

Mihai Marinescu a abandonat duminică din motive tehnice în a doua cursă de Formula 2 de pe circuitul Algarve din Portugalia.

Marinescu, locul 8 în a doua sesiune de calificări de la Algarve

Mihai Marinescu ocupă locul 8 pe grila de start în a doua cursă de Formula 2 de pe circuitul de la Algarve.
Sambata, 28 Aprilie 2012 | Formula 1

Marinescu, locul 10 în prima cursă de Formula 2 de la Algarve

Mihai Marinescu a terminat pe locul 10 prima cursă de Formula 2 de la Algarve după ce a pierdut controlul volanului în timpul unui duel pentru locul şase cu Christopher Zanella.

Marinescu, locul 9 în prima sesiune de calificări de F2 din Portugalia

Mihai Marinescu va pleca de pe poziţia a noua în prima cursă de Formula 2 de pe circuitul Algarve din Portugalia.
Vineri, 27 Aprilie 2012 | Formula 1

Marinescu, locul 2 în a doua sesiune de antrenamente de F2 de la Algarve

Mihai Marinescu a ocupat locul doi în a doua sesiune de antrenamente din cadrul etapei de Formula 2 de pe circuitul Algarve din Portugalia.

Marinescu, locul 8 în prima sesiune de antrenamente de F2 din Portugalia

Mihai Marinescu a ocupat locul opt în prima sesiune de antrenamente de Formula 2 de pe circuitul Algarve din Portugalia.

Marinescu, cel mai rapid în testele de Formula 2 de la Algarve

Mihai Marinescu a stabilit cel mai bun timp în sesiunea de antrenamente de Formula 2 din Portugalia după ce l-a învins pe Kevin Mirocha cu numai 0.001 secunde.
Vineri, 20 Aprilie 2012 | Formula 1

Automarket vă prezintă modul în care a fost depăşit de Luciano Bacheta în penultimul tur al celei de-a doua curse de Formula 2 de la Silverstone.
Marti, 17 Aprilie 2012 | Formula 1

Marinescu a identificat cauzele problemelor cu pneurile din cursele de F2

Mihai Marinescu spune că setările prea agresive utilizate în cursele de Formula 2 de la Silverstone i-au degradat pneurile foarte repede şi l-au impidicat să câştige.
Duminica, 15 Aprilie 2012 | F1 TOP

Marinescu, locul 2 în a doua cursă de Formula 2 de la Silverstone

Mihai Marinescu a ratat oportunitatea de a câştiga a doua cursă de Formula 2 de la Silverstone după ce a fost depăşit de Luciano Bacheta cu numai două tururi înainte de final.

Mihai Marinescu, pole position în a doua cursă de Formula 2 de la Silverstone!

Mihai Marinescu a obţinut pole position-ul pentru a doua cursă de Formula 2 de la Silverstone, care va avea loc duminică la ora 16:05.
Sambata, 14 Aprilie 2012 | F1 TOP

Marinescu a terminat pe locul 4 prima cursă de F2 de la Silverstone

Mihai Marinescu a ocupat locul patru în prima cursă de Formula 2 din acest sezon de pe circuitul de la Silverstone, deşi mai bine de jumătate din timp a evoluat pe poziţia a doua.
Îţi place Automarket? Fii prietenul nostru pe Facebook
Sambata, 14 Aprilie 2012 | Formula 1

Marinescu va pleca de pe locul 4 în prima cursă de F2 de la Silverstone

Mihai Marinescu a terminat pe poziţia a patra prima manşă de calificări în Formula 2 de la Silverstone, după ce în prima parte a sesiunii a ocupat primul loc.
Vineri, 13 Aprilie 2012 | F1 TOP

Marinescu, cel mai bun timp şi în a doua sesiune de antrenamente de la Silverstone!

Mihai Marinescu a fost cel mai rapid şi în a doua sesiune de antrenamente de Formula 2 de la Silverstone, după performanţa similară înregistrată în prima sesiune.
Vineri, 13 Aprilie 2012 | Formula 1

Marinescu, cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente de F2 de la Silverstone

Mihai Marinescu a stabilit cel mai bun timp în prima sesiune de antrenamente de Formula 2 de pe circuitul de la Silverstone.
Miercuri, 11 Aprilie 2012 | F1 TOP

FEATURE: Şansele lui Mihai Marinescu să câştige titlul în Formula 2

Automarket analizează şansele lui Mihai Marinescu de a cuceri titlul în Formula 2 şi de a-şi îndeplini visul de a ajunge în Formula 1 în viitorul apropiat.
Marti, 10 Aprilie 2012 | F1 TOP

Marinescu confirmă prezenţa în Formula 2: "Vreau să câştig titlul!"

Mihai Marinescu a confirmat marţi că va concura în sezonul 2012 al Formulei 2 şi a dezvăluit că obiectivul său este să câştige titlul pentru a obţine un test de Formula 1 cu Williams.
Miercuri, 04 Aprilie 2012 | Formula 1

Mihai Marinescu a publicat un clip video cu turul unui circuit de la Silverstone efectuat săptămâna trecută la volanul unui monopost de Formula 2.
Vineri, 30 Martie 2012 | Formula 1

Marinescu: "Nu ştiu sigur dacă voi concura în Formula 2 în 2012"

Mihai Marinescu a dezvăluit că nu are încă locul asigurat pe grila de start a sezonului 2012 al Formulei 2, în ciuda anunţului făcut cu numai două zile în urmă.
Joi, 29 Martie 2012 | Formula 1

Marinescu a încheiat pe locul 2 testele de F2 de la Silverstone

Mihai Marinescu a obţinut locul doi în ultima din cele patru părţi ale sesiunii de teste de Formula 2 de pe circuitul de la Silverstone.