Formula 2

Duminica, 01 Septembrie 2019 | F1 TOP

Tragedie în Formula 2: pilotul francez Anthoine Hubert în vârstă de 22 de ani a încetat din viață în urma unui grav accident

Pilotul francez Anthoine Hubert în vârstă de numai 22 de ani a încetat din viață în urma unui grav accident suferit în cursa de Formula 2 de pe circuitul de la Spa-Francorchamps.
Marti, 21 Aprilie 2015 | Formula 1

GP2, interesată să se transforme în noua competiţie Formula 2

Organizatorii GP2 sunt deschişi la posibilitatea transformării competiţiei în noua Formula 2 pregătită de FIA.
Vineri, 07 Decembrie 2012 | Formula 1

Formula 2, competiţia în care a concurat Marinescu, a fost anulată

Sezonul 2013 al Formulei 2 a fost anulat de FIA din cauza interesului scăzut din partea piloţilor, ca urmare a formatului neadecvat centrat pe o singură echipă.
Duminica, 30 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu termină sezonul cu un loc patru la Monza

Mihai Marinescu a terminat pe locul patru ultima cursă de Formula 2 a sezonului şi a încheiat pe locul cinci în clasamentul general.
Sambata, 29 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul şase în prima cursă de la Monza

Mihai Marinescu a terminat pe locul şase prima cursă de Formula 2 de la Monza şi a pierdut orice şansă să termine sezonul în primii trei.
Vineri, 28 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locurile 3 şi 8 în antrenamentele de la Monza

Mihai Marinescu a obţinut locurile trei şi opt în cele două sesiuni de antrenamente de la Monza din cadrul ultimei etape a sezonului din Formula 2.
Joi, 27 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locurile 1 şi 3 în testele de la Monza

Mihai Marinescu a ocupat locurile 1 şi 3 în cele două sesiuni de teste de pe circuitul de la Monza înaintea ultimei etape a sezonului de Formula 2.
Duminica, 09 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul şapte în a doua cursă de la Hungaroring

Mihai Marinescu a terminat pe locul şapte a doua cursă de Formula 2 de la Hungaroring şi are doar şanse teoretice să termine în primii trei la finalul sezonului.

Formula 2: Marinescu, locul trei în calificări, retrogradat cu cinci poziţii

Mihai Marinescu a terminat pe locul trei calificările pentru a doua cursă de la Hungaroring, dar va pleca doar de pe opt după o penalizare de cinci poziţii pentru incidentul din cursa de sâmbătă.
Sambata, 08 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu a abandonat în prima cursă de la Hungaroring

Mihai Marinescu a abandonat în prima cursă de Formula 2 de la Hungaroring în urma unui incident în turul doi.

Formula 2: Marinescu, locul cinci în primele calificări din Ungaria

Mihai Marinescu a ocupat locul cinci în prima sesiune de calificări de Formula 2 de la Hungaroring, în timp ce Robert Vişoiu va pleca de pe 12 în prima cursă de GP3 de la Monza.
Vineri, 07 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locurile 3 şi 6 în antrenamentele de la Hungaroring

Mihai Marinescu a ocupat locurile 3 şi 6 în cele două sesiuni de antrenamente libere din cadrul etapei de la Hungaroring.
Duminica, 22 Iulie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul 7 în a doua cursă de la Paul Ricard

Mihai Marinescu a terminat pe locul şapte cursa de duminică din Formula 2 de pe circuitul de la Paul Ricard.

Formula 2: Marinescu, locul 7 în calificările de duminică de la Paul Ricard

Mihai Marinescu va pleca de pe locul şapte în cursa de duminică de Formula 2 de pe circuitul de la Paul Ricard.
Sambata, 21 Iulie 2012 | F1 TOP

Formula 2: Marinescu, locul 7 în prima cursă de la Paul Ricard

Mihai Marinescu a obţinut locul şapte în prima cursă de Formula 2 de pe circuitul de la Paul Ricard.
Sambata, 21 Iulie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul 8 în calificările pentru prima cursă de la Paul Ricard

Mihai Marinescu va pleca de pe poziţia a opta a grilei de start în prima cursă de Formula 2 de pe circuitul de la Paul Ricard.
Vineri, 20 Iulie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, ultimul loc în a doua sesiune de antrenamente de la Paul Ricard

Mihai Marinescu a ocupat ultima poziţie în a doua sesiune de antrenamente libere de Formula 2 de pe circuitul de la Paul Ricard.

Formula 2: Marinescu, locul 9 în primele antrenamente de la Paul Ricard

Mihai Marinescu a terminat pe locul nouă prima sesiune de antrenamente libere de Formula 2 de pe circuitul de la Paul Ricard.
Luni, 16 Iulie 2012 | Formula 1

Marinescu: "Sunt fericit că am revenit pe prima treaptă a podiumului"

Mihai Marinescu şi-a exprimat satisfacţia pentru victoria obţinută în Formula 2 la Brands Hatch după ce a ratat prezenţa pe podium în cursele de la Spa-Francorchamps.
Duminica, 15 Iulie 2012 | F1 TOP

Mihai Marinescu a câştigat cursa de Formula 2 de la Brands Hatch!

Mihai Marinescu a obţinut duminică pe circuitul de la Brands Hatch a doua victorie din acest sezon în Formula 2 şi a urcat pe locul trei în clasamentul general.

video, accident, lansare, test, vehicule electrice, Mihai Marinescu, Formula 2, Silverstone, galerie foto, buget