Formula 2

Duminica, 15 Iulie 2012 | F1 TOP

Formula 2: Marinescu în pole position la Brands Hatch!

Mihai Marinescu va pleca din pole position în cursa de duminică de Formula 2 de la Brands Hatch, după ce a ocupat locul patru în prima cursă de sâmbătă.
Luni, 25 Iunie 2012 | Formula 1

Marinescu: "A fost fascinant să pilotez pe ploaie fără să văd nimic în faţă"

Mihai Marinescu a dezvăluit experienţa prin care a trecut în cursa de duminică din Formula 2 de la Spa-Francorchamps, în care a pilotat pe ploaie fără să vadă nimic în faţa sa.
Duminica, 24 Iunie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul 12 în cursa abandonată din cauza ploii

Mihai Marinescu a terminat pe locul 12 cursa de duminică din Formula 2 de la Spa-Francorchamps, care a fost abandonată după numai trei tururi din cauza ploii.

Formula 2: Marinescu, locul 13 în a doua sesiune de calificări

Mihai Marinescu va pleca doar de pe locul 13 în a doua cursă de Formula 2 de la Spa-Francorchamps după ce a pierdut controlul monopostului în calificări.
Sambata, 23 Iunie 2012 | F1 TOP

Formula 2: Marinescu, locul patru în prima cursă de la Spa-Francorchamps

Mihai Marinescu a terminat pe locul patru cursa de sâmbătă de Formula 2 de la Spa-Francorchamps, însă riscă să piardă poziţia la masă verde.
Sambata, 23 Iunie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul 3 pe grilă în prima cursă de la Spa-Francorchamps

Mihai Marinescu va pleca de pe poziţia a treia a grilei de start în prima cursă de Formula 2 de pe circuitul de la Spa-Francorchamps.
Vineri, 22 Iunie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul nouă în a doua sesiune de antrenamente

Mihai Marinescu a terminat pe locul nouă a doua sesiune de antrenamente din cadrul etapei de Formula 2 de la Spa-Francorchamps.

Formula 2: Marinescu, locul 11 în antrenamentele de la Spa

Mihai Marinescu a terminat pe locul 11 prima sesiune de antrenamente din cadrul etapei de Formula 2 de pe circuitul de la Spa-Francorchamps.
Miercuri, 20 Iunie 2012 | Formula 1

Marinescu, cel mai rapid pe ploaie în testele de F2 de la Spa

Mihai Marinescu a fost cel mai rapid în a patra sesiune de teste de Formula 2 de la Spa-Francorchamps, care s-a desfăşurat pe ploaie.
Marti, 19 Iunie 2012 | Formula 1

Marinescu impresionează în testele de Formula 2 de la Spa

Mihai Marinescu a ocupat locurile 2, 8 şi 2 în primele trei părţi ale sesiunii de teste de Formula 2 de pe circuitul de la Spa-Francorchamps.
Joi, 31 Mai 2012 | Formula 1

Vă prezentăm rezumatele oficiale ale celor două curse de Formula 2 de la Nurburgring, în care Mihai Marinescu a obţinut o victorie şi un loc doi.
Marti, 29 Mai 2012 | Formula 1

Marinescu prezintă fanilor din Bucureşti trofeul câştigat la Nurburgring

Mihai Marinescu va fi prezent marţi în Bucureşti la sediul Colina Motors unde va oferi fanilor şansa de a vedea trofeul obţinut după victoria de la Nurburgring.
Duminica, 27 Mai 2012 | F1 TOP

Marinescu a terminat pe locul doi cursa de duminică din Formula 2

Mihai Marinescu a ocupat locul doi în cursa de duminică de la Nurburgring din Formula 2, deşi a fost lider mai mult de jumătate din cursă.

Marinescu, la numai 0.003 secunde de un nou pole în Formula 2!

Mihai Marinescu a ratat pentru numai 0.003 secunde un nou pole la Nurburgring şi va pleca de pe locul doi al grilei de start în cursa de Formula 2 de duminică.
Sambata, 26 Mai 2012 | F1 TOP

Mihai Marinescu a câştigat cursa de Formula 2 la Nurburgring!

Pilotul român Mihai Marinescu a obţinut sâmbătă prima victorie din acest sezon în Formula 2, după ce a fost lider la Nurburgring din primul până în ultimul tur.

Marinescu va pleca din pole în prima cursă de F2 de la Nurburgring!

Mihai Marinescu a stabilit cel mai bun timp în calificările de Formula 2 de la Nurburgring şi va pleca de pe prima poziţie a grilei de start în cursa care va avea loc la ora 14:40.
Vineri, 25 Mai 2012 | Formula 1

Marinescu, locul 10 în a doua sesiune de antrenamente de la Nurburgring

Mihai Marinescu a ocupat locul doi în a doua sesiune de antrenamente libere de Formula 2 de pe circuitul de la Nurburgring.

Marinescu, locul 8 în primele antrenamente de F2 de la Nurburgring

Mihai Marinescu a ocupat locul opt în prima sesiune de antrenamente libere de Formula 2 de pe circuitul de la Nuburgring.