Formula 2

Duminica, 28 August 2011 | Formula 1

Un nou podium pentru Mihai Marinescu în Formula 2!

Mihai Marinescu a obţinut al doilea podium în acest weekend după ce a terminat pe locul trei cursa de duminică de Formula 2 de pe circuitul Red Bull Ring.
Sambata, 27 August 2011 | Formula 1

Marinescu, primul podium din carieră în Formula 2!

Mihai Marinescu a obţinut primul podium din carieră în Formula 2, după ce a terminat pe locul trei cursa de sâmbătă de pe circuitul Red Bull Ring din Austria.
Vineri, 26 August 2011 | Formula 1

F2: Marinescu, locurile 2 şi 4 în antrenamentele de pe Red Bull Ring

Mihai Marinescu a terminat pe locurile patru şi, respectiv, doi cele două sesiuni de antrenamente de Formula 2 desfăşurate pe circuitul Red Bull Ring din Austria.
Duminica, 24 Iulie 2011 | Formula 1

F2: Marinescu, locul 4 în a doua cursă de la Brands Hatch

Mihai Marinescu a terminat pe locul patru a doua cursă de Formula 2 de pe circuitul de la Brands Hatch.
Sambata, 23 Iulie 2011 | Formula 1

F2: Marinescu a abandonat în prima cursă de la Brands Hatch

Mihai Marinescu a abandonat în primul tur al cursei de Formula 2 de la Brands Hatch în urma unui carambol cu alţi trei piloţi.
Vineri, 22 Iulie 2011 | Formula 1

F2: Marinescu, locul cinci în antrenamente la Brands Hatch

Mihai Marinescu a terminat pe locul cinci prima sesiune de antrenamente libere din cadrul etapei de Formula 2 de la Brands Hatch.
Vineri, 01 Iulie 2011 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul 7 în antrenamente la Nurburgring

Mihai Marinescu a terminat pe locurile 13 şi 7 cele două sesiuni de antrenamente din Formula 2 din cadrul etapei de la Nurburgring.
Marti, 28 Iunie 2011 | Formula 1

Colina Motors sprijină participarea lui Marinescu în Formula 2

Mihai Marinescu va purta echipament sportiv furnizat de Colina Motors în sezonul 2011 al Formulei 2.
Duminica, 26 Iunie 2011 | Formula 1

Marinescu, locul 5 în a doua cursă de la Spa

Mihai Marinescu a terminat pe locul cinci a doua cursă de Formula 2 de la Spa-Francorchamps, deşi a plecat doar de pe locul 12 al grilei de start.
Sambata, 25 Iunie 2011 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul 8 în prima cursă de la Spa-Francorchamps

Mihai Marinescu a terminat pe locul 8 prima cursă de Formula 2 desfăşurată pe circuitul de la Spa-Francorchamps.
Vineri, 24 Iunie 2011 | Formula 1

Marinescu, locul 2 în a doua sesiune de antrenamente de la Spa

Mihai Marinescu a terminat pe locul doi a doua sesiune de antrenamente libere de Formula 2 din cadrul etapei de la Spa-Francorchamps.

Formula 2: Marinescu, locul 5 în primele antrenamente de la Spa

Mihai Marinescu a terminat pe locul cinci prima sesiune de antrenamente libere de Formula 2 din cadrul etapei de la Spa-Francorchamps.
Îţi place Automarket? Fii prietenul nostru pe Facebook
Miercuri, 08 Iunie 2011 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul 8 în testele de la Snetterton

Mihai Marinescu a ocupat locul 8 în clasamentul general al testelor de Formula 2 desfăşurate pe circuitul Snetterton din Marea Britanie.
Luni, 16 Mai 2011 | F1 TOP

Mihai Marinescu a terminat pe locul al cincilea a doua cursă de Formula 2 de la Magny Cours, după ce în manşă de sâmbătă a abandonat pe ploaie în primul tur.
Vineri, 13 Mai 2011 | Formula 1

Marinescu, locul trei în prima sesiune de antrenamente de la Magny Cours

Mihai Marinescu a terminat pe locul trei prima sesiune de antrenamente de Formula 2 din cadrul etapei de la Magny Cours.
Joi, 12 Mai 2011 | Formula 1

Marinescu, locul patru în testele de Formula 2 de la Magny Cours

Mihai Marinescu a ocupat locul patru în clasamentul general al sesiunii de teste de Formula 2 de pe circuitul de la Magny Cours.
Joi, 05 Mai 2011 | Formula 1

Marinescu confirmă prezenţa în cursa de F2 de la Magny Cours

Mihai Marinescu a confirmat pentru Automarket că a obţinut finanţare pentru a participa la etapa de Formula 2 de la Magny Cours.
Miercuri, 20 Aprilie 2011 | Formula 1

Mihai Marinescu mizează pe o pregătire mai intensă în F2

Mihai Marinescu este încântat de locul trei ocupat în clasamentul general după prima etapă din Formula 2, însă consideră că are nevoie de o pregătire mai intensă pentru Magny-Cours.
Duminica, 17 Aprilie 2011 | Formula 1

F2: Marinescu, locul 5 în a doua cursă de la Silverstone

Mihai Marinescu a terminat pe locul cinci a doua cursă de Formula 2 de la Silverstone şi ocupă locul trei în clasamentul general după prima etapă.

F2: Marinescu, locul nouă în a doua manşă de calificări de la Silverstone

Mihai Marinescu a ocupat poziţia a noua în a doua manşă de calificări pentru etapa de Formula 2 de pe circuitul de la Silverstone.