Karting

Miercuri, 27 Februarie 2013 | Formula 1

Schumacher va concura în weekend într-o cursă de karting

Michael Schumacher va participa la sfârşitul accestei săptămâni la prima cursă de karting a sezonului din competiţia WSK Euro Series.
Luni, 14 Ianuarie 2013 | Formula 1

Bianchi a câştigat cursa de karting organizată de Massa

Jules Bianchi a câştigat cursa de karting organizată de Felipe Massa în Brazilia, în timp ce Fernando Alonso a terminat pe 24 din cauza unor defecţiuni tehnice.
Luni, 07 Ianuarie 2013 | Formula 1

Alonso participă la cursa de karting organizată de Massa

Fernando Alonso este unul dintre numeroşii piloţi de Formula 1 care vor participa la tradiţionala cursă de karting organizată de Felipe Massa în Brazilia.
Marti, 25 Ianuarie 2011 | Formula 1

Michael Schumacher a concurat in aceasta luna in cunoscuta cursa de karting din orasul sau natal Kerpen.
Luni, 17 Ianuarie 2011 | Formula 1

Luca Badoer a făcut o demonstraţie pe gheaţă cu un monopost Ferrari F60, în timp ce Fernando Alonso a câştigat cele două curse cu karturi şi Fiat 500.
Luni, 20 Decembrie 2010 | Formula 1

Lucas di Grassi a câştigat cursa de karting organizată de Felipe Massa după ce i-a învins pe pilotul Scuderiei Ferrari şi pe Rubens Barrichello.
Miercuri, 15 Decembrie 2010 | Formula 1

Massa organizează o nouă cursa de karting în Brazilia

Felipe Massa organizează în acest weekend o nouă ediţie a competiţiei de karting International Challenge of Go-Kart Champs, la care vor lua startul 9 actuali şi foşti piloţi de F1.
Luni, 07 Decembrie 2009 | Formula 1

Felipe Massa a castigat cursa de karting de 500 mile de la Granja Viana la capatul unui eveniment desfasurat pe parcursul a 11 ore.
Luni, 30 Noiembrie 2009 | Formula 1

Automarket va prezinta inregistrarile integrale ale celor doua curse de karting gazduite in acest weekend in Brazilia sub patronajul lui Felipe Massa.
Miercuri, 25 Noiembrie 2009 | Formula 1

Schumacher confirma prezenta la cursa de karting din Brazilia

Michael Schumacher a fost inclus pe lista pilotilor care vor concura in acest weekend intr-o cursa de karting din Brazilia, alaturi de alte nume cunoscute din Formula 1.
Marti, 24 Noiembrie 2009 | Formula 1

Massa anunta pilotii invitati la cursa de karting

Felipe Massa a anuntat lista completa a pilotilor care vor participa la cursa de karting pe care o organizeaza anual in Brazilia.
Luni, 23 Noiembrie 2009 | Formula 1

Schumacher, locul 7 in cursa de karting de la Las Vegas

Michael Schumacher a ocupat locul 7 in cursa de karting de la Las Vegas din acest weekend, in timp ce Sebastien Buemi a fost nevoit sa abandoneze in urma unui accident.
Vineri, 20 Noiembrie 2009 | Formula 1

Schumacher concureaza in karting la Las Vegas

Michael Schumacher va concura in acest weekend intr-o cursa de karting la Las Vegas, urmand sa fie acompaniat de Sebastien Buemi.
Joi, 06 August 2009 | Formula 1

Michael Schumacher a testat miercuri un kart pe un circuit din Italia in cadrul pregatirilor pentru revenirea in Formula 1 cu ocazia Marelui Premiu al Europei din 23 august.

Schumacher, Massa, Barrichello, test, Buemi, galerie foto, Fisichella, Piquet, Liuzzi, Badoer