Monaco

Miercuri, 08 Mai 2013 | F1 TOP

POVEŞTILE MOTORSPORTULUI: Monaco 1933 - Primul Mare Premiu cu calificări

Sistemul de calificări a fost introdus într-un Mare Premiu în 1933 în Marele Premiu al statului Monaco, care a oferit una dintre cele mai spectaculoase curse de monoposturi din istorie.
Joi, 25 Aprilie 2013 | Formula 1

Pirelli schimbă compoziţia pneurilor hard, dar celelalte rămân la fel

Pirelli a anunţat joi că pneurile hard vor avea o compoziţie mai dură, apropiată de cea din sezonul 2012, începând cu Marele Premiu al Spaniei.
Miercuri, 06 Martie 2013 | Formula 1

Presă: Monaco şi Suzuka, singerele curse cu o singură zonă DRS în 2013

Monaco şi Suzuka sunt singurele circuite pe care piloţii vor avea o singură zonă DRS în sezonul 2013, potrivit presei germane.
Miercuri, 27 Iunie 2012 | General

Prinţul Albert de Monaco vinde la licitaţie 38 de automobile clasice din colecţia tatălui său

Prinţiul Rainer III de Monaco a strâns de-a lungul anilor o colecţie impresionantă de automobile clasice. Însă fiul său, Albert are o altă viziune şi a decis să vândă 38 de exemplare la o licitaţie ce va avea loc pe 26 iulie.
Vineri, 08 Iunie 2012 | Formula 1

BBC a publicat un scurt rezumat al primelor şase curse ale sezonului, care au fost câştigate de un număr record de şase piloţi.
Marti, 29 Mai 2012 | Formula 1

Webber, "mecanic de tren" într-o cursă cu numai şapte depăşiri

Mark Webber a fost poreclit "mecanic de tren" după ce primii cinci piloţi au terminat cursa de la Monaco într-un interval de numai patru secunde fără să efectueze depăşiri.
Luni, 28 Mai 2012 | Formula 1

Hamilton avertizează că McLaren regresează în curse

Lewis Hamilton este dezamăgit de prestaţia de la Monaco şi avertizează că McLaren trebuie să îmbunătăţească radical monopostul în regim de cursă.

Webber: "Victoria de la Monaco este incredibilă"

Mark Webber consideră că victoria obţinută pe circuitul de la Monaco este fantastică datorită strategiilor pentru opriri la boxe şi a ameninţării permanente a ploii.
Duminica, 27 Mai 2012 | F1 TOP

Webber a câştigat Marele Premiu al statului Monaco!

Mark Webber a profitat la maxim de penalizarea lui Michael Schumacher şi a câştigat cursa de la Monaco după ce a plecat din pole position. Nico Rosberg şi Fernando Alonso au completat podiumul.
Sambata, 26 Mai 2012 | Formula 1

Vişoiu a terminat pe 10 a doua cursă de GP3 de la Monaco

Robert Vişoiu a ocupat locul 10 în ultima cursă de GP3 de la Monaco după ce a câştigat patru poziţii la start.

Schumacher vrea să câştige cursa de la Monaco

Michael Schumacher îşi propune să câştige cursa de la Monaco, în ciuda faptului că a pierdut pole position-ul din cauza unei penalizări pe grila de start.

Monaco, antrenamente 3: Rosberg, cel mai bun timp

Nico Rosberg a stabilit cel mai bun timp în ultima sesiune de antrenamente libere, care s-a încheiat cu un steag roşu după un accident suferit de Pastor Maldonado.
Vineri, 25 Mai 2012 | Formula 1

Vişoiu, locul 14 în prima cursă de GP3 de la Monaco

Robert Vişoiu a terminat pe locul 14 prima cursă de GP3 de pe circuitul de la Monaco.

Vişoiu, locul 18 în calificările de GP3 de la Monaco

Robert Vişoiu va pleca de pe locul 18 în prima cursă de GP3 de la Monaco, care va avea loc vineri cu începere de la ora 13:30.
Joi, 24 Mai 2012 | Formula 1

Webber: "Va fi greu pentru Red Bull să obţină pole position"

Mark Webber anticipează că Red Bull va avea dificultăţi să obţină pole position-ul la Monaco, pe baza rezultatelor obţinute în antrenamentele de joi.

Monaco, antrenamente 2: Button, cel mai bun timp

Jenson Button a stabilit cel mai bun timp în a doua sesiune de antrenemente de la Monaco, care a fost bulversată semnificativ de ploaie.

Monaco, antrenamente 1: Alonso începe weekendul în forţă

Fernando Alonso a stabilit cel mai bun timp în prima sesiune de antrenamente de la Monaco şi i-a devansat pe Romain Grosjean şi Sergio Perez.

Alonso şi Vettel anticipează un weekend misterios la Monaco

Fernando Alonso nu are nicio idee despre cine ar putea câştiga la Monaco, în timp ce Sebastian Vettel nu ştie ce performanţe va obţine Red Bull în Principat.
Miercuri, 23 Mai 2012 | F1 TOP

Avancronica F1 Monaco - În căutarea celui de-al şaselea învingător în şase curse

Marele Premiu al statului Monaco are potenţialul de a oferi Formulei 1 al şaselea câştigător în şase curse, ceea ce ar reprezenta o premieră în istoria competiţiei.
Marti, 22 Mai 2012 | Formula 1

Calificările şi cursa de la Monaco, sub semnul ploilor torenţiale

Calificările de la Monaco vor fi afectate de ploi torenţiale, care şi-ar putea face apariţia inclusiv în cursa de duminică.

Red Bull, video, Button, Brawn GP, antrenamente, calificari, Monaco, cursa, deflector, fotbal