Penalizare

Vineri, 28 Iulie 2023 | F1 TOP

F1 Belgia: Max Verstappen, penalizat cu 5 poziții pe grilă pentru schimbarea cutiei de viteze

Max Verstappen a primit o penalizare de 5 poziții pe grilă pentru etapa din Belgia. Dublul campion mondial va pleca din afara primei linii după ce a fost nevoit să schimbe cutia de viteze pe monopostul său.
Luni, 06 Decembrie 2021 | F1 TOP

Max Verstappen, 10 secunde penalizare pentru incidentul cu Lewis Hamilton din MP al Arabiei Saudite

Max Verstappen a fost sancționat cu 10 secunde și a primit 2 puncte de penalizare pentru incidentul cu Lewis Hamilton din Marele Premiu de Formula 1 al Arabiei Saudite.
Sambata, 13 Noiembrie 2021 | F1 TOP

Lewis Hamilton, penalizare de 5 poziții pe grilă în Marele Premiu al Braziliei

Lewis Hamilton a primit o penalizare de 5 poziții pe grilă în cursa de duminică pentru schimbarea motorului termic. În clasamentul general, britanicul se află la 19 puncte în spatele lui Max Verstappen.
Vineri, 08 Octombrie 2021 | F1 TOP

Lewis Hamilton, penalizare de 10 poziții pe grilă în Turcia pentru înlocuirea motorului termic

Lewis Hamilton a primit o penalizare de 10 poziții pe grilă în Marele Premiu de Formula 1 al Turciei. Monopostul britanicului a primit un nou motor termic.

Carlos Sainz va pleca ultimul în Marele Premiu de Formula 1 al Turciei

Monopostul Ferrari, pilotat de Carlos Sainz, a primit un propulsor nou astfel că spaniolul a fost penalizat și va pleca ultimul în Marele Premiu de Formula 1 al Turciei.
Joi, 20 Septembrie 2018 | Intern

Proiect de lege: șoferii pot scăpa de 2 puncte de penalizare dacă vizionează filme educative ale Poliției

Șoferii vor putea să scape de două puncte de penalizare în urma abaterilor din trafic doar prin simpla vizionare a unor filme educative realizate de Poliția Română, se arată într-un proiect de lege. Filmele educative vor prezenta consecințele grave ale neatenției în trafic sau ale comportamentului neadecvat la volan.
Sambata, 24 Noiembrie 2012 | Formula 1

Maldonado, retrogradat cu 10 poziţii pe grilă. Alonso urcă pe şapte

Fernando Alonso va pleca de pe locul şapte în cursa decisivă de la Interlagos după ce Pastor Maldonado a fost penalizat cu 10 poziţii pe grila de start.
Sambata, 03 Noiembrie 2012 | Formula 1

Vettel a fost exclus din calificări şi va pleca de pe ultima poziţie în Abu Dhabi!

Sebastian Vettel va pleca ultimul în cursa de la Abu Dhabi pentru că a rămas cu mai puţin de un litru de combustibil în rezervorul monopostului Red Bull la finalul calificărilor.
Marti, 02 Octombrie 2012 | Formula 1

Button va fi penalizat cu cinci poziţii pe grila din Japonia

Jenson Button va suferi o penalizare de cinci poziţii pe grila de start de la Suzuka, după ce McLaren a decis să-i înlocuiască cutia de viteze.
Sambata, 08 Septembrie 2012 | Formula 1

Di Resta va fi penalizat cu cinci poziţii pe grilă la Monza

Paul di Resta va suporta o penalizare de cinci poziţii pe grila de start a cursei de la Monza după schimbarea cutiei de viteze a monopostului Force India.
Duminica, 02 Septembrie 2012 | Formula 1

Grosjean, suspendat în cursa de la Monza după accidentul din Belgia!

Romain Grosjean nu va putea concura în Marele Premiu al Italiei din cauza accidentului provocat imediat după startul cursei de la Spa-Francorchamps.
Duminica, 22 Iulie 2012 | Formula 1

Vettel, penalizat cu 20 de secunde! Raikkonen urcă pe podium

Sebastian Vettel a fost penalizat cu 20 de secunde în clasamentul cursei de la Hockenheim şi a coborât de pel ocul doi pe cinci. Jenson Button, Kimi Raikkonen şi Kamui Kobayashi au urcat câte o poziţie.
Îţi place Automarket? Fii prietenul nostru pe Facebook
Sambata, 21 Iulie 2012 | Formula 1

Webber, penalizat cu cinci poziţii pe grila din Germania

Mark Webber va fi penalizat cu cinci poziţii pe grila de start de la Hockenheim după ce Red Bull a decis să înlocuiască cutia de viteze a monopostului său.
Luni, 09 Iulie 2012 | Formula 1

Maldonado şi Kobayashi, amendaţi pentru incidentele de la Silverstone

Pastor Maldonado şi Kamui Kobayashi au fost amendaţi cu 10.000 şi, respectiv, 25.000 de euro pentru incidentele provocate în cursa de la Silverstone.
Duminica, 10 Iunie 2012 | Formula 1

Maldonado, penalizat cu cinci poziţii pe grilă la Montreal

Pastor Maldonado va pleca de pe poziţia a 22-a a grilei de start în urma unei penalizări de cinci poziţii pentru schimbarea cutiei de viteze.
Luni, 14 Mai 2012 | Formula 1

Schumacher, penalizat cu cinci poziţii pe grilă la Monaco

Michael Schumacher va fi penalizat cu cinci poziţii pe grila de start de la Monaco după ce a fost considerat vinovat de producerea accidentului cu Bruno Senna.
Duminica, 13 Mai 2012 | Formula 1

Hamilton a pierdut pole-ul din cauza unei erori umane la realimentare

Lewis Hamilton a pierdut pole position-ul la Barcelona pentru că un mecanic a învârtit în sens invers robinetul de alimentare cu combustibil.
Duminica, 22 Aprilie 2012 | Formula 1

Schumacher, penalizat cu cinci poziţii pe grila din Bahrain

Michael Schumacher va pleca de pe locul 22 al grilei de start din Bahrain după ce a fost penalizat cu cinci poziţii pentru schimbarea cutiei de viteze.
Sambata, 21 Aprilie 2012 | Formula 1

Maldonado va fi penalizat cu cinci poziţii pe grila din Bahrain

Pastor Maldonado va suporta o penalizare de cinci poziţii pe grila de start după ce a înlocuit cutia de viteze a monopostului Williams.
Joi, 12 Aprilie 2012 | Formula 1

Hamilton va fi penalizat cu cinci poziţii pe grilă în China

Lewis Hamilton va fi penalizat cu cinci poziţii pe grila de start a Marelui Premiu al Chinei după ce McLaren a decis să schimbe cutia de viteze de pe monopostul britanicului.