Robert Visoiu

Luni, 01 Iulie 2013 | Motorsport

Vişoiu nu a obţinut niciun punct în cursele de GP3 de la Silverstone

Robert Vişoiu a obţinut locul 12 în prima cursă de GP3 de la Silverstone şi a abandonat în a doua cursă a etapei britanice.
Luni, 17 Iunie 2013 | F1 TOP

Robert Vişoiu a câştigat a doua cursă de GP3 de la Valencia

Robert Vişoiu a obţinut duminică pe circuitul Ricardo Tormo din Valencia prima victorie din carieră în competiţia GP3 după ce a dominat a doua cursă cu autoritate.
Vineri, 07 Iunie 2013 | Motorsport

Vişoiu, prestaţii mediocre în testele de GP3 de la Hungaroring

Robert Vişoiu a obţinut o singură clasare în top 10 în cele patru sesiuni de teste de GP3 de pe circuitul de la Hungaroring.
Luni, 03 Iunie 2013 | Motorsport

Marinescu şi Vişoiu, evoluţii modeste în cursele de Formula Renault 3.5 şi AutoGP

Mihai Marinescu a obţinut doar un loc 14 în etapa de Formula Renault 3.5 de la Spa-Francorchamps, în timp ce Robert Vişoiu a câştigat două puncte în etapa de AutoGP de la Silverstone.
Joi, 30 Mai 2013 | Motorsport

Weekend plin de motorsport: WRC, CNR, AutoGP şi Formula Renault

Sfârşitul săptămânii aduce etape în Campionatul Mondial de Raliuri şi Campionatul Naţional de Raliuri, iar România are reprezentanţi şi în AutoGP şi Formula Renault 3.5.
Luni, 13 Mai 2013 | Motorsport

Robert Vişoiu a câştigat două puncte în etapa de GP3 de la Barcelona

Robert Vişoiu a terminat pe locurile nouă şi 19 cele două curse de GP3 de pe circuitul de la Barcelona.
Luni, 06 Mai 2013 | Motorsport

Robert Vişoiu a câştigat un singur punct în etapa de AutoGP de la Hungaroring

Robert Vişoiu a înregistrat un abandon şi un loc 10 în cele două curse din competiţia AutoGP desfăşurate pe circuitul de la Hungaroring.
Luni, 08 Aprilie 2013 | Motorsport

Vişoiu, aproape de podium în etapa de AutoGP de la Marrakech

Robert Vişoiu a obţinut locul patru în cursa de duminică de AutoGP de la Marrakech, după ce sâmbătă abandonase cu două tururi înainte de final.
Vineri, 05 Aprilie 2013 | Motorsport

Vişoiu, în a doua jumătate a clasamentului în testele de GP3 de la Silverstone

Robert Vişoiu a ocupat locurile 12 şi 20 în cele două părţi ale ultimei zile de teste de GP3 de pe circuitul de la Silverstone.
Joi, 04 Aprilie 2013 | Motorsport

Vişoiu, locul şapte în prima zi de teste de GP3 de la Silverstone

Robert Vişoiu a ocupat locul şapte în prima zi de teste de la Silverstone din cadrul sesiunii de evaluare premergătoare noului sezon de GP3.
Luni, 25 Martie 2013 | Motorsport

Robert Vişoiu a terminat pe trei şi şase cursele de debut din AutoGP

Robert Vişoiu a ocupat locurile trei şi şase în cele două curse din cadrul primei etape a sezonului din competiţia AutoGP.
Vineri, 22 Martie 2013 | Motorsport

Vişoiu, cel mai rapid în primele antrenamente din AutoGP

Robert Vişoiu a stabilit cel mai bun timp în antrenamentele de vineri de la Monza din etapa de debut a sezonului de AutoGP.
Joi, 21 Martie 2013 | Motorsport

Vişoiu începe la Monza campania în AutoGP

Robert Visoiu va concura la finalul acestei săptămâni în prima cursă de AutoGP a sezonului, iar piteşteanul îşi propune să obţină un rezultat bun în calificări.
Sambata, 16 Martie 2013 | Motorsport

Robert Vişoiu va concura şi în AutoGP, pe lângă programul din GP3

Pilotul român Robert Vişoiu va concura în acest sezon şi în competiţia AutoGP, pe lângă participarea în GP3.
Miercuri, 13 Martie 2013 | Motorsport

Robert Vişoiu a testat în GP3 la Barcelona pentru MW Arden

Robert Vişoiu a participat în această săptămână la o sesiune de teste de GP3 pe circuitul de la Barcelona, clasându-se de fiecare dată în a doua jumătate a clasamentului general.
Vineri, 22 Februarie 2013 | Formula 1

GP3: Vişoiu termină testele de la Estoril pe locul trei

Robert Vişoiu a ocupat locul trei în ultima zi de teste de GP3 de pe circuitul de la Estoril.
Joi, 10 Ianuarie 2013 | Formula 1

MW Arden: "Ar fi frumos ca Robert Vişoiu să câştige titlul în GP3"

Directorul sportiv al echipei MW Arden nu crede că vârsta de numai 16 ani îl va împiedica pe Robert Vişoiu să obţină rezultate bune în GP3 şi speră ca piteşteanul să câştige titlul.
Miercuri, 19 Decembrie 2012 | Formula 1

OFICIAL: Vişoiu va concura în GP3 în 2013 pentru echipa lui Webber şi Horner

Robert Vişoiu va rămâne în GP3 şi în sezonul 2013 şi va concura pentru MW Arden, echipa patronată de Mark Webber şi Christian Horner. Unul dintre coechipierii săi va fi Carlos Sainz Jr.
Duminica, 09 Septembrie 2012 | Formula 1

GP3: Vişoiu încheie sezonul cu un loc şapte la Monza

Robert Vişoiu a obţinut locul şapte în ultima cursă de GP3 a sezonului 2012, după ce sâmbătă seară a terminat prima manşă pe locul 14.
Sambata, 08 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul cinci în primele calificări din Ungaria

Mihai Marinescu a ocupat locul cinci în prima sesiune de calificări de Formula 2 de la Hungaroring, în timp ce Robert Vişoiu va pleca de pe 12 în prima cursă de GP3 de la Monza.

teste, Spania, Mihai Marinescu, Formula 2, Silverstone, barcelona, Monaco, Monza, Spa-Francorchamps, Valencia