Formula 2

Vineri, 17 Septembrie 2010 | Formula 1

Marinescu, locul 9 în prima sesiune de antrenamente de la Valencia

Mihai Marinescu a ocupat poziţia a noua în prima sesiune de antrenamente din cadrul ultimei etape a sezonului 2010 de Formula 2.
Duminica, 05 Septembrie 2010 | Formula 1

Marinescu, locul 6 în a doua cursă de la Oschersleben

Mihai Marinescu a terminat pe locul şase a doua cursă de Formula 2 de pe circuitul Oschersleben din Germania.
Sambata, 04 Septembrie 2010 | Formula 1

Marinescu a "furat" startul şi a terminat pe 13 în Germania

Mihai Marinescu a terminat pe locul 13 prima cursă de F2 de la Oschersleben după ce a fost penalizat pentru anticiparea startului.
Vineri, 03 Septembrie 2010 | Formula 1

Marinescu va pleca de pe 10 în prima cursă de la Oschersleben

Mihai Marinescu a ocupat locul 10 în prima sesiune de calificări din cadrul etapei de Formula 2 de la Oschersleben.

Marinescu a urcat pe 12 în a doua sesiune de antrenamente din Germania

Mihai Marinescu a stabilit al 12-lea timp în a doua sesiune de antrenamente libere de pe circuitul Oschersleben din Germania.

Marinescu, locul 14 în antrenamente de F2 din Germania

Mihai Marinescu a ocupat locul 14 în prima sesiune de antrenamente din cadrul etapei de Formula 2 de pe circuitul Oschersleben.
Duminica, 01 August 2010 | Formula 1

Marinescu, locul 11 în a doua cursă de la Brno

Mihai Marinescu a ocupat locul 11 în a doua cursă de Formula 2 de la Brno, ratând din nou prezenta în puncte.

Marinescu pleacă de pe 10 în a doua cursă de la Brno

Mihai Marinescu va lua startul de pe locul 10 în a doua cursă de Formula 2 de la Brno.
Sambata, 31 Iulie 2010 | Formula 1

Marinescu a terminat pe ultimul loc prima cursă de la Brno

Mihai Marinescu a ocupat ultima poziţie în prima cursă de F2 de la Brno după ce a ieşit în decor şi a avut probleme aerodinamice din cauza unui jalon agăţat de monopost.

Marinescu, locul 11 în calificările de la Brno

Mihai Marinescu va pleca de pe poziţia a 11-a în prima cursă de Formula 2 de pe circuitul de la Brno.
Vineri, 30 Iulie 2010 | Formula 1

Marinescu, locul 9 în a doua sesiune de antrenamente de la Brno

Mihai Marinescu a terminat pe locul nouă a doua sesiune de antrenamente libere de Formula 2 de pe circuitul de la Brno.

Marinescu, locul 11 în prima sesiune de antrenamente de la Brno

Mihai Marinescu a terminat pe locul 11 prima sesiune de antrenamente libere de Formula 2 din cadrul etapei de la Brno.
Miercuri, 21 Iulie 2010 | Formula 1

Marinescu: "Depăşirile au fost imposibile la Brands Hatch"

Mihai Marinescu spune că circuitul de la Brands Hatch a devenit unul dintre preferatele sale, chiar dacă depăşirile au fost aproape imposibile în timpul curselor de Formula 2.
Luni, 19 Iulie 2010 | Formula 1

Marinescu, promovat pe locul şase în clasamentul cursei de la Brands Hatch

Mihai Marinescu a urcat pe locul şase în clasamentul celei de-a doua curse de la Brands Hatch, după ce Dean Stoneman a fost penalizat cu 20 de secunde la finalul evenimentului.
Duminica, 18 Iulie 2010 | Formula 1

Marinescu a terminat pe 7 a doua cursă de la Brands Hatch

Mihai Marinescu a ocupat locul şapte în a doua cursă de Formula 2 de la Brands Harch şi şi-a trecut în cont alte şase puncte în clasamentul general.
Sambata, 17 Iulie 2010 | Formula 1

Marinescu, locul 12 în prima cursă de la Brands Hatch

Mihai Marinescu a terminat pe locul 12 prima cursă de Formula 2 de la Brands Hatch, după ce a câştigat trei poziţii la start.
Vineri, 16 Iulie 2010 | Formula 1

Marinescu a terminat pe 17 a doua sesiune de antrenamente

Mihai Marinescu a stabilit al 17-lea timp în a doua sesiune de antrenamente în Formula 2 de la Brands Hatch.

Marinescu, locul 9 în antrenamentele de dimineaţă de la Brands Hatch

Mihai Marinescu a terminat pe locul 9 prima sesiune de antrenamente din cadrul etapei de Formula 2 de la Brands Hatch.
Miercuri, 14 Iulie 2010 | Formula 1

Marinescu, locul 13 în testele de Formula 2 de la Brands Hatch

Mihai Marinescu a ocupat locul 13 în sesiunea de teste de pe circuitul Brands Hatch din Marea Britanie.