Kubica a abandonat în Rallye du Var, iar Citroen C4 WRC a luat foc

Robert Kubica a abandonat in Rallye du Var din postura de lider în urma unui accident în care maşina Citroen C4 WRC a luat foc. Polonezul a scăpat nevătămat.
Luni, 19 Noiembrie 2012 | Formula 1

Kubica a câştigat Rally di Como cu Citroen C4 WRC

Robert Kubica a câştigat fără emoţii Rally di Como la volanul unui Citroen C4 WRC şi se pregăteşte pentru o provocare şi mai mare: Rallye du Var.
Luni, 05 Noiembrie 2012 | Formula 1

Kubica va concura cu Citroen C4 WRC în două raliuri din luna noiembrie

Citroen a anunţat luni că Robert Kubica va concura în această lună în Italia şi Franta în două raliuri la volanul unui Citroen C4 WRC.
Sambata, 11 August 2012 | Motorsport

A încetat din viață pilotul francez de raliuri Phillippe Bugalski

Citroen Sport a anunțat că pilotul Phillipe Bugalski, un membru foarte important al echipei de raliuri, a încetat din viață la doar 49 de ani.
Miercuri, 24 Noiembrie 2010 | WRC

Loeb: "Am avut aceeaşi maşină ca Solberg în 2010"

Sebastien Loeb susţine că Petter Solberg a avut la dispoziţie o maşină similară cu a lui în sezonul 2010 al Campionatului Mondial de Raliuri.
Luni, 22 Noiembrie 2010 | WRC

Sordo a câştigat Monza Rally Show

Dani Sordo a câştigat duminică Monza Rally Show, unul dintre cele mai apreciate raliuri care se desfăşoară pe legendarul circuit italian.
Marti, 16 Noiembrie 2010 | WRC

Solberg nu ştie dacă va concura în WRC anul viitor

Petter Solberg a dezvăluit că nu ştie dacă va avea fondurile necesare pentru a concura în sezonul 2011 al Campionatului Mondial de Raliuri.
Duminica, 14 Noiembrie 2010 | WRC

Loeb a câştigat Raliul Marii Britanii!

Sebastien Loeb a marcat finalul erei motoarelor de 2.0 litri printr-o victorie confortabilă în Raliul Marii Britanii.
Sambata, 13 Noiembrie 2010 | WRC

Raliul Marii Britanii, PS 12-15/20: Loeb rămâne lider

Sebastien Loeb se menţine pe prima poziţie în Raliul Marii Britanii, însă are un avans de numai 4.5 secunde în faţa lui Petter Solberg.

Raliul Marii Britanii, PS 8-11/20: Luptă aprigă între Loeb şi Solberg

Sebastien Loeb şi Petter Solberg se află în mijlocul unei lupte echilibrate pentru victorie în Raliul Marii Britanii, în timp ce Sebastien Ogier a abandonat.
Vineri, 12 Noiembrie 2010 | WRC

Raliul Marii Britanii, PS 5-7/20: Loeb revine pe prima poziţie

Sebastien Loeb a revenit pe prima poziţie în Raliul Marii Britanii după ce Jari Matti Latvala a avut o pană de cauciuc în ultima probă specială a zilei.

Raliul Marii Britanii, PS 1/20: Loeb, primul lider

Sebastien Loeb a devenit primul lider în Raliul Marii Britanii după ce a câştigat la limită prima probă specială de joi seară.
Joi, 11 Noiembrie 2010 | WRC

Raliul Marii Britanii, Shakedown: Ogier, cel mai bun timp

Sebastien Ogier a stabilit cel mai bn timp în Shakedown-ul pentru Raliul Marii Britanii, fiind urmat de Sebastien Loeb şi Dani Sordo.
Marti, 09 Noiembrie 2010 | WRC

Loeb vrea să câştige ultimul raliu cu Citroen C4 WRC

Sebastien Loeb este determinat să lupte pentru victorie în ultima etapă a sezonului, însă anticipează o concurentă puternică din partea rivalilor săi.
Marti, 26 Octombrie 2010 | WRC

Ogier: "Locul 2 în clasament este irelevant"

Sebastien Ogier susţine că locul 2 în clasamentul general nu are nicio valoare, însă Petter Solberg şi Jari Matti Latvala vor să-l detroneze pe francez de pe această poziţie.
Luni, 25 Octombrie 2010 | WRC

Loeb, impresionat de recordul înregistrat de Citroen C4 pe asfalt

Sebastien Loeb a lăudat performantele maşinii Citroen C4 WRC, care a câştigat toate etapele Campionatului Mondial de Raliuri desfăşurate pe asfalt din 2007.

Automarket vă prezintă cele mai importante secvenţe din Raliul Spaniei, câştigat fără emoţii de Sebastien Loeb după un accident suferit de Sebastien Ogier.
Duminica, 24 Octombrie 2010 | WRC

Loeb a câştigat Raliul Spaniei!

Sebastien Loeb a câştigat duminică Raliul Spaniei, într-o zi în care Dani Sordo a eşuat în tentativa de a termina pe locul 2.
Sambata, 23 Octombrie 2010 | WRC

Raliul Spaniei, PS 10-12/16: Loeb rămâne lider

Sebastien Loeb rămâne lider detaşat în Raliul Spaniei după primele 12 probe speciale, în timp ce Dano Sordo a urcat pe locul 3.

Raliul Spaniei, PS 7-9/16: Ogier iese din lupta pentru victorie

Sebastien Ogier a pierdut orice şansă la victorie în Raliul Spaniei după un accident suferit în a doua probă specială de sâmbătă.

Citroen, Kimi Raikkonen, Raikkonen, WRC, Ford Fiesta, Citroen C4 WRC, Campionatul Mondial de Raliuri, Petter Solberg, Sebastien Loeb, Dani Sordo