VW Scirocco la Paris!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Viitorul coupe al constructorului german va fi prezentat in avanpremiera la Paris, inainte de a intra pe pietele europene in cursul anului 2008.
Volkswagen a decis: Scirocco, coupe-ul sportiv despre care se vorbeste de ceva vreme in presa internationala, va exista in versiune de serie.
Modelul va fi comercializat la un pret foarte atractiv (mai putin de 25.000 de euro, conform estimarilor noastre) si va prelua denumirea unui coupe clasic VW care a vazut lumina zilei pentru prima oara in anii ’70. Scirocco va fi construit pe baza plaformei lui Golf 5 si va fi produs in Portugalia.
Modelul german va intra pe pietele europene in cursul anului 2008, dupa ce va fi prezent in avanpremiera la Salonul Auto de la Paris, din septembrie. Si totusi, la salonul francez nu vom vedea modelul in forma sa finala, ci un concept evoluat.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Modele noi
-
Compania chineză Leapmotor a anunțat o nouă versiune pentru SUV-ul său compact C10. Modelul electric va primi o configurație cu tracțiune integrală și va fi prezentată oficial în toamna acestui an. (06.08)
-
Cu ocazia Salonului Auto de la Munchen, Mini va prezenta două showcar-uri speciale. Ambele mașini vor purta emblema John Cooper Works. (06.08)
-
Ford a pregătit un pachet aniversar special pentru modelul de teren Bronco. Noul pachet, care marchează 60 de ani de la debutul primului Bronco, aduce câteva noutăți vizuale exclusive în stil retro. (05.08)
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (0)