Motor Mitsubishi 2.0 diesel Euro 5
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Japonezii de la Mitsubishi au anuntat producerea unui nou motor diesel de 2.0 litri cu standarde Euro 5.
Mitsubishi a anuntat producerea unui nou motor diesel de 2.0 litri doatat cu Euro 5. Noul motor japonez va fi disponibil pe piata europeana incepand cu anul 2009, cu un an mai devreme decat era stabilit.
Diesel-ul de 2.0 litri va fi produs la fabrica companiei din Kyoto si va fi livrat si pentru alte piete dupa lansarea in Europa. Motorul va dispune de un supraalimentator de inalta performanta si calitati superioare de combustie. Noul motor a fost gandit pentru a respecta standardele europene.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Tehnologie
-
Următoarea generație de modele electrice Ford nu va mai avea în dotare Google Maps. Hărțile online vor fi înlocuite de Apple Maps, după ce Ford a semnat un parteneriat cu Apple în acest scop. (24.07)
-
Renault a introdus asistentul pe bază de inteligență artificială Gemini pentru mașinile dotate cu sistemul multimedia OpenR Link. Noul asistent dezvoltat de Google va fi implementat treptat pe toate mașinile mărcii. (29.06)
-
BMW va extinde utilizarea roboților umanoizi în procesul de producție al mașinilor la uzina sa din Statele Unite. Acești roboți vor avea la bază un sistem de inteligență artificială și vor putea să asambleze componente noi. (26.06)
-
Nissan Qashqai, performanță de cartea recordurilor: 1.980 km cu un singur plin

-
Noua Skoda Peaq a intrat în producția de serie. Asamblată în Cehia

-
Brabus prezintă noul iaht de lux Ultima 55, dezvoltat împreună cu Sunreef

-
Toyota: generație nouă de baterii pentru modele hibride, din 2027

-
În timp record. Audi a avut nevoie de 405 zile pentru a dezvolta Nuvolari

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru



Comentarii (0)