Audi inoveaza: 1.8 Turbo
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Ultima gaselnita tehnica a germanilor de la Audi este noul propulsor turbo de 1.8 litri care va echipa de acum modelul A3.
Audi a anuntat dotarea lui A3 cu un nou motor turbo de 1.8 litri. Putere maxima 160 de cai, cuplu 250 Nm, viteza maxima 220 km/h, accelerare 0-100 km/h in 8.2 secunde, pret cu circa 500 de euro mai ridicat decat cel al lui A3 2.0 FSI. Noul propulsor este 100% nou si deriva din 2.0 TFSI prezent pe GTI.
Este prevazuta montarea acestui propulsor pe majoritatea modelelor grupului Audi-VW. Iar primul care va face cunostinta cu cei 160 de cai ai noului 1.8 Turbo este Audi TT.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Tehnologie
-
Volvo a lansat oficial noua sa centură de siguranță multi-adaptivă. Față de o centură de siguranță obișnuită, noua centură dezvoltată de Volvo se adaptează în funcție de mărimea și greutatea ocupanților. (06.03)
-
Volvo a pregătit o actualizare software nouă pentru 2.5 milioane de mașini. Noua actualizare va putea fi descărcată de cei care dețin un model Volvo produs după 2020, iar actualizarea ușurează interacțiunea dintre șofer și sistemul multimedia. (03.03)
-
BMW și Mercedes-Benz nu vor mai oferi sisteme de rulare autonomă de nivel 3 pe modelele lor de lux. Sistemul va fi eliminat de pe modelele Seria 7 și Clasa S din cauza provocărilor tehnice și legislative. (26.02)
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru








Comentarii (1)