Fiat va trimite 500 in Japonia
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Nicio zi fara Fiat 500. Se pare ca febra Cinquecento a atins toate colturile lumii. Dupa ce Fiat a anuntat ca amana lansarea lui 500 Abarth pe 2008 (modelul trebuia sa fie lansat la Tokyo, japonezii fiind dezamagiti la aflarea vestii), italienii inecarca sa o dreaga anuntand faptul ca minionul 500 va fi scos la vanzare si in Japonia incepand cu anul urmator.
Strategia Fiat nu este deloc surprinzatoare in conditiile in care Japonia este piata in care 37% dintre masinile vandute fac parte din clasa citadinelor si avand in vedere faptul ca vechiul 500 a avut un succes enorm aici.
In aceste conditii, Fiat va organiza odata cu lansarea modelului in Tara Soarelui Rasare o serie de evenimente sportive, mondene, culturale si institutionale pentru a promova noul model.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Un exemplar Mini Cooper D a atins borna de un milion de kilometri parcurși în 12 ani. Potrivit proprietarului său, motorul este cel original și mașina nu a avut nevoie de reparații majore în tot acest timp. (23.06)
-
Comisia Europeană, organismul executiv al Uniunii Europene, vrea să impună noi taxe vamale pentru mașinile hibride cu încărcare la priză venite din China. Acestea vor fi asemănătoare cu taxele vamale pentru mașinile electrice produse în statul asiatic. (19.06)
-
Lego și Koenigsegg și-au unit forțele pentru o nouă machetă. Pentru a marca momentul, un exemplar în mărime naturală a devenit cea mai rapidă machetă Lego făcută vreodată, după ce a atins o viteză de 111 km/h. (19.06)








Comentarii (1)