Inca 39 de zile pana la Renault Laguna 3!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Mai sunt 39 de zile pana cand va fi lansata oficial a treia generatie a lui Renault Laguna. Cu aceasta ocazie, francezii de la Renault s-au inspirat probabil din succesul pe care l-au avut cei de la Fiat cu site-urile si cu blogurile dedicate viitoarelor modele si au creat si ei un website special pentru noua Laguna. Mai mult decat atat, Renault a publicat patru fotografii cu detaliile noului model.
Pe site-ul oficial, denumit insidenewlaguna.com, constructorul din Hexagon a publicat chiar si un filmulet in care poate fi admirat un prototip camuflat al noului Laguna. Il veti recunoaste, desigur, pe Giancarlo Fisichella, pilotul ING Renault F1 Team, care construieste imaginea noului model.
Am avut surpriza de a constata chiar ca site-ul este disponibil si in limba romana. Bucuria ne-a disparut insa rapid, imediat dupa ce am observat ca, desi iconita "RO" se afla intre optiunile utilizatorilor, textele in romana lipsesc cu desavarsire. Dar mai asteptam.
Lansarea oficiala a lui Laguna 3 va avea loc in 11 iunie.
Pana atunci, va puteti inscrie la newsletterul gratuit pe care Renault vi-l pune la dispozitie. Sau puteti ramane pe automarket.ro, unde va vom tine la curent cu noutatile legate de acest subiect.Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Volkswagen a anunțat oficial o nouă strategie în ceea ce privește denumirea viitoarelor sale modele. Astfel, numele celor mai bine vândute modele ale mărcii vor purta numele ID. (03.09)
-
Volvo a confirmat oficial data lansării noii generații EX60. Viitorul SUV electric va fi prezentat oficial în ianuarie 2026. (03.09)
-
BMW a publicat o imagine sugestivă nouă cu viitoarea generație a SUV-ului electric iX3. Noul model va fi primul din noua familie de modele electrice Neue Klasse, iar prezentarea va avea loc la Salonul Auto de la Munchen. (03.09)
-
Horse Powertrains produce un nou motor de 1.2 litri mild-hybrid cu GPL în România
-
Noua Kia Stonic: design nou și motorizare mild-hybrid
-
Volvo lansează noul XC70: versiune PHEV cu autonomie electrică de peste 200 km
-
Noul BYD Seal 6 DM-i: model hibrid cu autonomie electrică de 105 kilometri și preț de 36.500 euro
-
Tesla prezintă noul Model Y Performance: 460 CP și autonomie de 580 km
k eu in afara de cateva butoane pe un bord si un scaun care poate apartine oricarui sedan, nu vad mare lucru.
mai avem de asteptat prin urmare...
Arata bine.
capitol iar cu Ford Si VW si cam la egalitate si sa nu uitam faptul ca fata de Ford si VW la nivelul tehnologic Renault a fost tot timpul peste asa ca nu mai comentati astia cu masinile germane in afara de Mercedes si BMW restul nivel mediu
Asa ca fiti realisti! Nu judecati prin ce zic altii ci prin ceea ce se vede in motorsport sport. Ceea ce a demonstart Renault, Ford, Citroen, Mitsubishi in motorsport nu poate fi contestat de niste .....ageamii.
In orice caz Renault este mult in fata unor marci consacrate germane (VW, audi, Seat) din acest punct de vedere.
NU LUATI ASA CEVA NICI PE DEGEABA