Joc anti-plictiseala pentru pasageri la drum lung
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Trei studenti germani au creat un joc video pentru pasagerii de pe bancheta din spate a masinilor. Jocul foloseste un laptop si o camera web cu ajutorul carora modifica imaginile de la exterior si aplica un joc 2D peste acestea.
Jucatorul are astfel impresia ca poate sa interactioneze cu exteriorul, folosind o nava care zboara printre cladirile si obiectele din exteriorul masinii. Jocul se numeste Carcade, si este inspirat din cateva jocuri 2D existente pe piata la sfarsitul anilor ’80, respectiv inceputul anilor ’90.
Dificultatea jocului creste pe masura ce creste viteza automobilului.
Echipa de productie a acestui joc este compusa din Andreas Nicolas Fischer, Martin Kim Luge si Korbinian Polk. Acestia inca lucreaza la varianta finala, jocul din video-ul de mai jos fiind in stadiul de testare beta.
Via | AutoblogCiteşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Video
-
Care model este cel mai rapid în această liniuță istorică: BMW M5 E39, BMW M5 E60, Mercedes-AMG E55 W211 sau Mercedes-AMG E63 W211? Aflați în video. (11.08)
-
Urmărește o cursă de accelerație între noul Audi RS5 și BMW M3. Cine crezi că trece primul linia de sosire? (09.08)
-
Noul Mercedes-AMG CLA 45 4Matic+ a stabilit un record pe legendarul Nurburgring Nordschleife. Modelul de performanță al mărcii germane este oficial cea mai rapidă berlină, din segmentul său, pe acest circuit. (07.08)
-
Noua Skoda Peaq a intrat în producția de serie. Asamblată în Cehia

-
În timp record. Audi a avut nevoie de 405 zile pentru a dezvolta Nuvolari

-
Nu se mai fac ca pe vremuri. Un BMW Seria 3 din '77 cu 14.500 km la bord a fost scos la vânzare

-
Dacia deschide comenzile pentru cel mai puternic Sandero: start de la 19.700 euro

-
Noul Bugatti Destrier: exemplar unicat cu motor W16 și 1.600 CP













sau daca nu merge incercati:
http://www.youtube.com/results?search_query=carcade&search_type=&aq=f