Nissan de milioane
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Japonezii de la Nissan au anuntat astazi ca in luna iunie compania nipona a produs masina cu numarul o suta de milioane. Nissan a fost infiintat in 1933 iar de atunci si pana la sfarsitul lunii iunie s-au produs, la fabricile casei nipone de pe intreg globul, 100.140.000 de vehicule.
“Vreau sa multumesc tuturor angajatilor si clientilor nostri din toata lumea pentru ajutorul pe care ni l-au acordat, pentru ca fara acestia nu era posibil sa ajungem vreodata la aceasta cifra”, a declarat Tadao Takahashi, vicepresedinte executiv al productiei la Nissan. “Vom continua sa imbunatatim calitatea si productivitatea in paralel cu mentinerea unor termene scuret de livrare a produselor catre clientii nostri, pentru a realiza urmatorul target: alte 100 de milioane de exemplare produse”, a incheiat acesta.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Aston Martin marchează 25 de ani de la debutul primei generații Vanquish. Modelul de performanță este acum la a 3-a generație, revenită după o pauză de 6 ani. (26.03)
-
Ian Callum, fostul designer șef al mărcii Jaguar, a dezvăluit că marca britanică avea 4 modele noi în dezvoltare înainte ca Jaguar să decidă să se concentreze doar pe mașini electrice. (20.03)
-
Lancia sărbătorește 50 de ani de la momentul lansării primei generații Gamma. Acest nume va reveni în toamna lui 2026 și va fi atribuit unui SUV. (19.03)
-
Noua Omoda 7, lansată oficial în România: start de la 39.990 euro

-
Electric sau hibrid? Redacția Automarket răspunde cu ajutorul a două modele electrificate Renault

-
Noul Jeep Compass, lansat în România: start de la 34.500 euro

-
Noul Mercedes-Maybach Clasa S facelift: motorizări electrificate, inclusiv un V12 mild-hybrid

-
Cupra Tavascan, versiune de bază nouă cu 190 de cai putere




Comentarii (0)