Porsche a relansat leasingul operational
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Acest produs se adreseaza in exclusivitate companiilor, principalul avantaj fiind deductibilitatea intregii valori de inchiriere.
“Leasingul operational a suferit niste modificari structurale ca rezultat al recentelor modificari legislative si fiscale in materie de leasing in Romania. Am realizat un produs mai flexibil si mai simplu pentru a dezvolta sectorul managementului de flote si pentru a raspunde asteptarilor marilor companii in special, care isi doreau un produs de leasing convenabil”, spune Kurt Leitner, CEO al Porsche Finance Group.
Obiectivul acestui produs este de a oferi clientilor o solutie financiara completa pentru achizitionarea unei masini de la Importatorul Porsche Romania. Leasingul operational este oferit doar pentru autovehicule noi.
Contractul se incheie pe o perioada fixa de 42 de luni, cu avans zero si o singura plata lunara. Obiectul in leasing este asigurat CASCO pe intreaga perioada a contractului, costul asigurarii fiind inclus in chiria lunara.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Intern
-
Porsche Classic Tour a ajuns la a patra ediție consecutivă. Peste 40 de exemplare clasice și de ultimă generație au pornit într-un tur de aproximativ 120 de kilometri. (27.04)
-
În cadrul unui eveniment special, la care a luat parte și Automarket, a fost prezentat în România primul BMW Art Car. Este vorba despre un 3.0 CSL pictat de artistul american Alexander Calder în 1975. (24.04)
-
Primul BMW Art Car, realizat de celebrul artist Alexander Calder, va fi prezentat, în premieră, în România. Evenimentul va avea loc în cadrul RAD Art Fair, iar mașina va fi expusă în intervalul 23 aprilie-15 mai. (22.04)
-
Șeful de design exterior de la Mercedes-Benz: "Nimeni nu mai cumpără break-uri"

-
Sfârșit de drum: Audi a retras din producție modelele A1 și Q2

-
Noile BYD Seal 08 și Sealion 08: berlină și SUV premium cu încărcare în 9 minute

-
Chinezii de la Leapmotor lansează electricul B05 în Europa: 218 CP și 482 km autonomie

-
Primele detalii despre viitorul Volkswagen Golf: design inspirat de Golf 4




Comentarii (0)