Porsche reduce preturile in Canada
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Canada trece in aceste zile printr-un puternic scandal legat de amenintarile autoritatilor fata de politica de preturi dusa de producatorii auto. Diviziile producatorilor auto din America de Nord comercializau modelele auto la preturi semnificativ mai mari in Canada, comparativ cu SUA.
Acest lucru i-a determinat pe legiuitorii canadieni sa intervina si sa-i ameninte pe jucatorii de pe piata auto cu trimiterea in judecata si cu amenzi semnificative.
Primii care au rupt embargoul preturilor ridicate pe piata canadiana sunt germanii de la Porsche, care au anuntat ca vor reduce preturile la toate modelele cu 10%. Oficialii Porsche din America de Nord au declarat ca nu pot ignora nedreptatea produsa de politica tarifara a constructorilor auto in Canada, fapt pentru care au ales sa reduca preturile la modele cu 10%.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Industrie
-
Potrivit spuselor unui oficial DS, modelul electric N°8 ar putea primi în viitor versiuni cu motoare termice. Etalonul mărcii franceze a fost conceput inițial ca fiind un model exclusiv electric. (16.06)
-
Luca de Meo, cel care a condus în ultimii cinci ani grupul Renault, și-a anunțat demisia. Potrivit presei din Franța, de Meo va conduce grupul Kering, care activează în industria luxului. (16.06)
-
Alfa Romeo și Maserati au ajuns la un acord prin care cele două mărci italiene vor dezvolta împreună viitoare modele. Decizia a fost luată pentru a reduce din costurile de producție. (13.06)
-
Amenințare directă
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Comentarii (3)