Salariu imens pentru seful de la Ford
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Desi Ford trece printr-o perioada cu rezultate financiare dezastruoase, noul presedinte Alan Mullaly are castiguri imense de pe urma companiei, circa 28,18 milioane de dolari in primele patru luni de activitate.
In aceasta suma este inclus si bonusul de 18,5 milioane dolari platit de Ford pentru venirea lui Mullaly de la Boeing. Pachetul salarial al lui Mulally a fost de trei ori mai mare decat al oricarui alt executiv din cadrul companiei. Ford, al doilea mare producator auto din SUA dupa General Motors, a inregistrat pierderi de 12,7 miliarde dolari anul trecut.
Bonusurile platite de companie sunt rezultatul politicii de reforma pe care o duc noii executivi, micsorarea capacitatii de productie, reducerea costurilor si atingerea altor obiective ale planului de restructurare.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Economic
-
Potrivit noilor date furnizate de Asociația Constructorilor de Automobile din România, vânzările de mașini noi din țara noastră au avut parte de o creștere de 35% în luna noiembrie. Totodată, vânzările de mașini noi au scăzut ușor în ultimele 11 luni. (02.12)
-
Dacia Sandero a fost cea mai vândută mașină în Europa, în ultimele 10 luni. Modelul producătorului de la Mioveni a fost vândut în peste 207.000 de exemplare la nivel continental. (24.11)
-
Cupra a avut parte de cel mai bun an al său de când există ca marcă. În ultimele 9 luni, marca spaniolă a vândut peste 245.000 de mașini noi la nivel mondial. (03.11)
-
Porsche: „Ritmul de inovare al mărcilor chineze îți taie respirația”

-
Noul Opel Astra facelift: faruri LED adaptive și autonomie mărită pentru versiunea electrică

-
Dacia deschide comenzile pentru noile Sandero și Sandero Stepway facelift: start de la 15.750 euro

-
Noua Kia Seltos: SUV-ul subcompact ajunge acum și în Europa

-
Land Rover readuce pe piață clasicul Defender: culori noi, preluate de la Defender OCTA




Comentarii (0)