Se schimba vopseaua pe Logan
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Germanii de la BASF vor furniza de anul viitor vopseaua pentru Dacia, principalul producatorul auto romanesc.
Se pare ca problemele legate de vopselurile folosite la modelul Logan vor lua sfarsit. Pentru ca, incepand de anul viitor, principalul furnizor de vopsele de caroserie pentru Dacia va fi producatorului german BASF.
Partaneriatul va intra in vigoare la inceputul anului viitor, a declarat directorul de afaceri pentru Europa Centrala al grupului BASF, Herbert Frankenstein, la o conferinta de presa organizata la deschiderea unei fabrici a BASF la Ploiesti.
Oficialii BASF nu au dezvaluit valoarea contractului incheiat cu Dacia. BASF este unba dintre cele mai importante companii din lume care opereaza in industria chimica.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Intern
-
Un total de 2.8 milioane de plăcuțe de frână vor lua naștere în România, în acest an, folosindu-se doar energie regenerabilă, furnizată de 3.236 de panouri fotovoltaice instalate la fabrica de plăcuțe de frână TMD Friction Caransebeș. (12.03)
-
Potrivit noilor date furnizate de Asociația Constructorilor de Automobile din România, producția auto națională a avut parte de o scădere de peste 5% în luna februarie. Este a doua lună consecutivă când sunt înregistrate scăderi de producție în România. (11.03)
-
Cei de la Horse Powertrain au produs motorul cu numărul 10 milioane la uzina din Mioveni. Aceasta are o capacitate anuală de producție de 450.000 de motoare. (05.03)
-
Noua Dacia Striker: motor hibrid și preț de pornire sub 25.000 euro

-
Imagini noi cu viitorul BMW i3 Neue Klasse. Data lansării, confirmată

-
Primele imagini cu interiorul noului Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe

-
BYD actualizează bateria Blade: încărcare în mai puțin de 12 minute

-
Noul Nissan X-Trail facelift: parte frontală restilizată și sistem multimedia cu Google integrat

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru



no serus si sa va f. bine loganurile
ca sunt de rahat
ma ala cu masinile straine te tuc ..io amu am skoda ..mere de rupe..loganu no mars ase .
no sa va f. nevasta si masina