Un nou showroom Peugeot la Timisoara
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Timisoara se bucura de un nou showroom Peugeot deschis de Mega Group, concesionarul brand-ului in zona.
Mega Group, concesionarul Peugeot pentru judetele Timis si Caras Severin a inaugurat in data de 21 iunie, un nou complex Blue Box in Timisoara. Situata in comuna Ghiroda, concesiunea reprezinta cel de-al doilea complex Blue Box Peugeot din Timisoara. Acesta se alatura celorlalte 5 concesiuni Mega Group (situate in judetele Timis si Caras Severin).
Constructia propriu-zisa se intinde pe o suprafata de 4 321mp si a fost realizata in decursul a 11 luni, in urma unei investitii de 4.5 milioane euro. Complexul include un showroom, un service de 1 550mp, spatii destinate automobilelor de ocazie, precum si zone dedicate comercializarii de piese de schimb.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Intern
-
Administrația Fondului pentru Mediu a anunțat oficial o nouă sesiune de înscrieri pentru programul Rabla 2025. Înscrierile pentru persoanele fizice încep din 16 decembrie, iar acestea sunt deschise până la sfârșitul anului. (15.12)
-
Producția auto din România a avut parte de o scădere de 2.5% în ultimele 11 luni, potrivit noilor date furnizate de Asociația Constructorilor de Automobile din România. În luna noiembrie au fost produse la fel de multe mașini ca în aceeași lună de anul trecut. (09.12)
-
Dacia a anunțat oficial deschiderea comenzilor pentru noile versiuni actualizate ale lui Sandero și Sandero Stepway. Primele exemplare vor fi livrate în primul trimestru din 2026. (09.12)
-
Porsche: „Ritmul de inovare al mărcilor chineze îți taie respirația”

-
Noul Opel Astra facelift: faruri LED adaptive și autonomie mărită pentru versiunea electrică

-
Noua Kia Seltos: SUV-ul subcompact ajunge acum și în Europa

-
Dacia deschide comenzile pentru noile Sandero și Sandero Stepway facelift: start de la 15.750 euro

-
Land Rover readuce pe piață clasicul Defender: culori noi, preluate de la Defender OCTA

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru






Comentarii (0)