VIDEO: A fost inventat sistemul care parcheaza singur masina... prin drift
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
O echipa de cercetatori americani a realizat un sistem care parcheaza masina prin drift fara interventia soferului. Explicatiile vin in filmul urmator.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Tehnologie
-
BMW și Mercedes-Benz nu vor mai oferi sisteme de rulare autonomă de nivel 3 pe modelele lor de lux. Sistemul va fi eliminat de pe modelele Seria 7 și Clasa S din cauza provocărilor tehnice și legislative. (26.02)
-
Mercedes-Benz a depus un brevet nou la Oficiul de Brevete și Mărci Comerciale din Germania. Conform noului brevet, marca germană dezvoltă tetiere cu masaj pentru viitoarele sale modele. (05.02)
-
Italienii de la De Tomaso au publicat primele imagini oficiale cu noul său motor V12. Acest motor va propulsa noul model exotic P900 și va dezvolta 900 de cai putere. (04.02)
-
Chinezii, tot mai aproape de producerea în masă a bateriilor solid-state: 1.500 km autonomie

-
STUDIU: Mașinile second-hand care au, cel mai frecvent, kilometrajul dat înapoi

-
BMW lansează noul X5 Legacy Edition în România: costă 83.370 de euro

-
Renault deschide comenzile în România pentru noile Austral și Rafale facelift

-
Skoda anunță o nouă motorizare plug-in hybrid pentru Superb: 272 de cai putere

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru



Nicio aplicabilitate practica. Daca unul din parametrii se schimba (uzura, umezeala etc.) se schimba si caroseria masinii..
Nu ar fi mai sigur ca un automobil sa detecteze alcoolemia soferului sau, in baza semnelor vitale, daca nu cumva este prea obosit ca sa conduca, si in acest caz sa il duca la destinatie ca pasager?
BTW, asta este masina echipei Stanford de la DARPA Urban Challenge: http://www.darpa.mil/grandchallenge/Teams/Stanfordracing.asp
Pentru cei care nu stiu, bazele internetului au fost pune tot in urma unor proiecte DARPA.
DEPARTAMENTUL DE MK AL ACESTOR COMPANII AR TREBUI SA ISI REGANDEASCA STRATEGIILE PENTRU CA SUNT PENIBILI SI VOI LA FEL
Lasa-i sa viseze drifturi automate :))
Ce-i drept ca destui soferi din Romania ar avea nevoie de cineva care sa parcheze masina in locul lor.
bafta