VIDEO: Şi-a dat telefonul vechi pe un Porsche Boxster
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Un american cu spirit întreprinzător a reuşit ca, prin 14 schimburi consecutive realizate pe un site de profil din SUA, să ajungă de la un telefon vechi la un Porsche Boxster.
Un american de 17 ani a reuşit să îşi schimbe telefonul vechi pe un Porsche Boxster din 2000. Steven Ortiz şi-a scos la licitaţie telefonul în 2008 pe un site american dedicat, iar de atunci, prin 14 schimburi consecutive, a ajuns la un Porsche.
Toată "afecerea" a durat doi ani, timp în care prin mâinile lui Steven au trecut un iPod, o bicicletă off-road, maşini mai vechi, un SUV şi, la final, exemplarul Porsche Boxster pe care îl puteţi admira în filmul de mai jos.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Video
-
Cei de la Carwow au aliniat la start 3 SUV-uri de performanță, dintre care unul este electric. Va reuși Porsche Cayenne Electric să fie mai rapid decât Ferrari Purosangue și Lamborghini Urus? (25.07)
-
Britanicii de la carwow au realizat una dintre cele mai inedite liniuțe. Aceștia au luat noul Porsche Cayenne Turbo Electric, care este cel mai puternic model Porsche de producție din istorie, pentru a vedea dacă poate fi mai rapid decât un avion Stratola (24.07)
-
Cei de la canalul de YouTube Edmunds Cars au realizat o comparație în off-road între două dintre cele mai capabile SUV-uri: Honda Passport TrailSport și Toyota Land Cruiser. Aflați în video care model s-a descurcat mai bine. (23.07)
-
Viitoarea generație Dacia Spring, lansare în septembrie

-
Opel va construi o fabrică nouă în Algeria: va produce mașini și motoare

-
Noul Mercedes-Maybach GLS, versiune nouă de lux a SUV-ului

-
Chery lansează în România noua marcă iCAUR: brand de mașini electrificate

-
Volvo semnează un acord de 119 milioane de euro pentru uzina din Gent

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru



nu neg abilitatile si perseverenta omului, dar trebuie mult mult timp.
nu este singrul, dar posibil unul drintre cei mai tineri, si cu siguranta a ajuns la stiri dintr-o vorba in alta, altfel ramanea anonim
Eu nu as fi asa sigur. Ideea nu se bazeaza pe "a tapi oamenii", ci pe a le oferi ceea ce-si doresc la schimb cu ceva ce nu le mai trebuie. La noi asa ceva nu ar functiona tocmai pentru ca sunt o multime de tepari si neseriosi, dar "burgeristii" americani sunt muuuuuuuuult mai civilizati decat noi. Toate schimburile le-a realizat printr-un site numit Craig's List, cel mai popular de acest gen de pe la ei. Pe Yahoo puteti gasi articolul complet. Zicea ca la un moment dat a schimbat un Mac Book Pro cu un jeep mai vechi parca deoarece proprietarul nu mai avea nevoie de masina in schimb ii trebuia foarte mult un laptop pentru munca.
Automarket, trebuia sa dati mai multe detalii deoarece din ce ati scris vad ca multi au priceput ca tipul ar fi un tepar, iar acei multi nu cunosc limba engleza ca sa inteleaga ce se spune in video.
Toate cele bune
Exemplu:
http://www.nicedeals.co.uk/salvaged.php/PORSCHE/Porsche_Boxster/54565
http://www.automotix.net/autosalvage/for_sale/2002-porsche-boxster-post-2598.html