VIDEO: Top 10 accidente in NASCAR
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Automarket va prezinta un top 10 al accidentelor din NASCAR care au schimbat modul in care este inteles motorsportul.
MICHAEL McDOWELL - Texas 2008
MICHAEL WALTRIP - Bristol 1990
37 DE PILOTI - Daytona 1960
RICHARD PETTY - Darlington 1970
RUSTY WALLACE - Daytona 1993
RICKY RUDD - Atlanta 1990
BOBBY ALLISON - Talladega 1987
MIKE HARMON - Bristol 2002
DONNIE ALLISON si CALE YARBOROUGH - Daytona 1979
DALE EARNHARDT - Daytona 2001
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Video
-
Cei de la Officially Gassed au vrut să afle care este cel mai rapid hot hatch. Este unul cu un motor de 3,4,5 sau 6 cilindri? Pentru asta au pus la încercare într-o liniuță următoarele modele: Volkswagen Golf R, Toyota Yaris GR, Audi RS3 și BMW M2. Aflați (30.06)
-
Cei de la Hagerty au realizat o liniuță cu cele mai puternice modele sedan si break disponibile la ora actuală, care ascund sub capotă și un motor V8. Este vorba despre: Audi RS6 Avant, BMW M5 Touring, Mercedes-AMG S63E Performance și Porsche Panamera Tur (28.06)
-
Cei de la CarExpert au realizat o liniuță cu două dintre cele mai rapide SUV-uri de performanță de pe piață, adică un Lamborghini Urus cu pachet exterior 1060 și un Aston Martin DBX cu un pachet exterior Mansory. Aflați în video ce model a câștigat. (27.06)
-
Miza pe putere: viitorul motor Toyota cu 4 cilindri poate să depășească 600 CP
-
Volkswagen, BMW și Mercedes-Benz formează o alianță pentru dezvoltarea de sisteme software
-
Lamborghini Fenomeno: cel mai puternic model al mărcii va fi produs în 29 de exemplare
-
Volvo XC60 a devenit cel mai vândut model al mărcii din toate timpurile
-
Mercedes-AMG recunoaște: clienții nu au rezonat cu motorul de 2.0 litri electrificat
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Nascarul e o porcarie ,chiar e plictisitor de urmarit ,nu stiu cata tehnica trebuie in acest sport.Curajul nebunia ,tehnica le gasesti in Wrc,rally raid ,WTCC.
Dale a murit in accidentul ala ,el a fost un militant impotriva sistemului Hans ,daca-l avea atunci traia si azi.Dupa moartea lui au inteles ceilalti beneficiile sistemului.
@ionut: du-te ba si te culca! de unde atitia titani in Nascar? ai vazut tu pe vreunul venind in EU la F1 sa miste ceva? viceversa se stie ca de fiecare data cind ajunge cite unu' pe acolo se schimba ierarhia de mor americanii ca le iau europenii trofeele... si mai lasa gura despre schumi ca se vede ca nu stii :))
Deocamdata nici un european n-a facut istorie in NASCAR. Nu confundati NASCAR cu INDY sau CART, is 2 lucruri total diferite. A le confunda nu face altceva decat sa confirme cat de paraleli sunteti cu motorsport-ul Nord American. Piloti de formula 1 in nascar ... hmmm... Montoya e cel mai bun exemplu. A castigat o cursa sau 2 in 2 ani...adevarata performanta.
In rest, INDY si CART au masini diferite si cerinte diferite fata de F1. Facand odata cariera acolo, conducand ani de zile acel tip de masina e greu sa te adaptezi la ceva cum e F1. F1 e apogeul motorsportului, dar nu e nici pe departe apogeul spectacolului in motorsport. Americanii vor show/circ spuneti-i cum vreti cand dau banii pe bilete. N-o sa vedeti in nici o cursa americana unul ce sa o conduca de la cap la coada cu 20s in fata celorlalti. Din cauza acestui specific, regulile in motorsportul american sun facute in asa fel incat cursele sa produca spectacol in primul rand.
Cine nu intelege un lucru atat de simplu probabil a fost lobotomiat la nastere.