307 sedan, in Spania!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
In trecut, producatorii francezi au trecut des de la versiunile cu hayon ale modelelor de clasa mica si medie la variante cu patru usi. Acest lucru s-a intamplat insa doar pe unele piete exterioare, ca un mic experiment de piata. Putem aduce in discutie Citroen si versiunea ZX, vanduta in China, sau Renault si vechiul sau Siete (un R5 in trei volume) vandut in Spania. Ei bine, in continuarea acestei traditii, Peugeot lanseaza versiunea cu patru usi a hatchback-ului 307 pe piata din Spania.
Produs in Argentina, noul 307 – care va rivaliza cu clasicele Megane, Jetta si Focus – va dispune de doua motorizari pe benzina (1.6/110 CP si 2.0/143 CP) si de doua diesel-uri (1.6 HDi/110 CP si 2.0 HDi/136 CP).
Noutatea principala este insa volumul de incarcare, capacitatea portbagajului ajungand, pentru versiunea sedan a lui 307, la mai mult de 500 de litri.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Ediția specială a SUV-ului complet electric celebrează implicarea Mahindra în campionatul Formula E încă din 2014. (30.11)
-
Toyota a confirmat mai multe detalii importante despre noul GR GT, viitorul supercar al mărcii japoneze. Succesorul spiritual al lui Lexus LFA va fi dezvăluit la începutul lui decembrie. (28.11)
-
Audi a anunțat oficial o motorizare nouă pentru A6 și Q5. Cele două modele pot fi comandate acum cu un motor V6 diesel cu sistem mild-hybrid și care poate fi alimentat cu biocombustibil. (27.11)
-
FOTOSPION: Primele imagini cu viitoarea Dacia C-Neo, un viitor rival pentru Skoda Octavia

-
În premieră, vânzările de mașini plug-in hybrid le-au depăsit pe cele diesel în Europa

-
Dacia Sandero rămâne preferata europenilor după 10 luni

-
Irezistibil

-
CATL construiește o fabrică de baterii de 4.1 miliarde de euro în Spania




Comentarii (1)