55 de poze cu noul GT Roadster!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Divizia europeana a General Motors a lansat cea mai noua realizare a colaborarii dintre Saturn si Opel, modelul Opel GT Roadster. Noul GT Roadster schimba total linia vechiului model, cu un motor mai puternic, o transmisie spate avansata, un cockpit mai sportiv si un acoperis textil facut manual.
Masina este propulsata de un motor turbo de 2.0 litri cu patru cilindri cu injectie directa care dezvolta 264 de cai putere. Herghelia de sub capota ii permite lui Gt Roadster sa atinga 0-100 km/h in numai 5.7 secunde. Echiparea standard include jante de 18 inch, volan si schimbator din piele si un acoperis prelucrat manual.
Opel Roadster va fi construit la uzina Wilmington/Delaware din Statele Unite impreuna cu modelele Pontiac Solstice si Saturn Sky. Dezvoltarea modelului a fost o realizare a doua echipe, una din America si Europa, automobilul ingloband caracteristici tehnice si de design ale actualului Corvette. Masina va fi prezenta in showroom-uri luna viitoare.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Scout Motors, noua marcă americană de mașini de teren electrice a Grupului Volkswagen, a anunțat că a adunat deja peste 130.000 de comenzi pentru cele două viitoare modele ale sale, Traveler SUV și Terra. Cele două modele vor fi lansate oficial în 2027. (04.11)
-
Seat va lansa o motorizare nouă pentru modelul compact Leon în viitorul apropiat. Mai exact, Leon va primi în gamă un motor electrificat din 2028, iar apoi va primi un facelift major. (03.11)
-
Dacia se pregătește să lanseze un model nou în 2026. Conform primelor informații, noul model Dacia va fi un model de dimensiuni compacte care promite să fie un rival pentru Skoda Octavia. (03.11)
-
Dacia va lansa un model nou în 2026: va fi rival pentru Skoda Octavia

-
Toyota prezintă primul concept al mărcii de lux Century

-
Noul concept Toyota Corolla anunță prima generație electrică a modelului

-
Ferrari deschide oficial reprezentanța din România. Noul Amalfi, oaspete de seamă

-
Noul concept Mitsubishi Elevance: SUV hibrid cu 4 motoare electrice

























































Comentarii (2)