Alege un logo pentru Alfa Romeo Mi.To!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Dupa esecul concursului de botezare a noului model Mi.To, Alfa Romeo revine in atentia fanilor sai cu o noua competitie. De aceasta data, constructorul italian le cere fanilor sa aleaga un logo pentru noul Mi.To, incercand astfel sa-si spele pacatele vechiului concurs.
Noua provocare lansata de Alfa are scopul de a alege unul din cele 7 logouri pregatite pentru Mi.To cu ajutorul publicului. In acest moment, potrivit sondajului regasit pe site-ul oficial, clasamentul este foarte strans, parerile publicului fiind impartite.
Data limita, pana la care concurentii pot vota logo-ul favorit este 4 aprilie, castigatorul urmand sa primeasca drept premiu noul model MiTo in vara acestui an, cand masina va debuta in showroom-uri.
In luna septembrie a anului trecut, Alfa Romeo lansa un concurs pe un site dedicat, care urmarea alegerea unui nume pentru viitorul model de clasa B. In urma voturilor exprimate de public, Furiosa a fost numele ales oficial sa fie purtat de viitorul model Alfa. Pentru ca existau insa conotatii nepotrivite, constructorul italian a fost nevoit sa renunte la numele ales de public si sa recunoasca ca concursul a fost practic un esec.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Alfa Romeo in Romania
-
Alfa Romeo 4C Preţ: 66.960 €
-
Alfa Romeo 4C Spider Preţ: 76.880 €
-
Alfa Romeo Giulia Preţ: 33.825 - 73.185 €
-
Alfa Romeo Giulietta Preţ: 21.619 - 29.750 €
-
Alfa Romeo Stelvio Preţ: n/a - 96.250 €
Ultimele stiri din General
-
Grupul JLR nu poate relua producția de mașini la mai bine de două săptămâni după ce a fost ținta unui atac cibernetic. Există temeri că mai mulți furnizori ai grupului britanic ar putea da faliment din această cauză. (16.09)
-
Pentru a marca retragerea celebrului Civic Type R din Europa, Honda a lansat o hartă interactivă cu peste 120 de drumuri, din Europa, ideale pentru condus. Transfăgărășanul este, desigur, pe listă. (11.09)
-
BMW i-a făcut cadou lui Papa Leon al XIV-lea o motocicletă R 18 Transcontinental. Vehiculul va fi scos la licitație în luna octombrie pentru a susține un scop caritabil. Suma rezultată din licitație va fi donată către mai multe proiecte de ajutorare a copiilor dintr-o țară africană. (10.09)
-
Euro 7 mai face o victimă: Audi va retrage motorul său cu 5 cilindri în 2027
-
Înlocuitorul lui Ford Focus va fi un SUV compact: lansare în 2027
-
Stellantis schimbă macazul: va continua să vândă mașini cu motoare termice și după 2030
-
Italienii prezintă un nou concept creat la cererea Volkswagen
-
Renault Megane electric, eclipsat de noile 4 și 5. Francezii schimbă strategia
Comentarii (0)