Alfa Romeo a dezvaluit o editie limitata a lui Brera
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Italienii de la Alfa Romeo au dezvoltat o editie limitata a modelului Brera, intitulata "Italia Independent". Versiunea limitata a lui Brera va fi construita in doar 900 de exemplare ,care vor fi disponibile atat in Europa, cat si in Japonia si Australia. Acest model va beneficia in premiera de materiale precum Kevlar sau Gore-Tex, alaturi de lana si casmir. Pe langa asta, noul Alfa Romeo Brera Italia Independent este primul model de serie care primeste o nuanta de vopsea opaca, care imita finisajul titaniului.
Modelul poate fi echipat cu un propulsor JTS de 2.2 litri si 185 CP sau cu o unitate V6 de 3.2 litri si 260 CP. Ambele propulsoare sunt oferite alaturi de o transmisie cu sase rapoarte, oferita atat in versiune manuala, cat si in versiune Selespeed sau Q-Tronic. Unitatile echipate cu motorul V6 sunt disponibile si cu tractiune integrala Q4.
Interiorul noii versiuni Alfa Romeo Brera este imbracat in piele neagra, cusuta cu fir de culoare rosie. Ornamentele interioare sunt fabricate din aluminiu polisat sau din fibra de carbon, in functie de locul in care acestea au fost amplasate. Cadranele ceasurilor de bord au marginile vopsite in rosu, iar pedalele au fost inlocuite cu elemente din aluminiu. Pe langa asta, editia limitata a lui Alfa Romeo Brera ofera un nivel de echipare bogat, care include un sistem audio Bose si un sistem de navigatie. In Italia, pretul de baza al versiuni 2.2 JTS Selespeed este de 32.200 euro.
Via | AutomobilesReview
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Alfa Romeo in Romania
-
Alfa Romeo 4C Preţ: 66.960 €
-
Alfa Romeo 4C Spider Preţ: 76.880 €
-
Alfa Romeo Giulia Preţ: 33.825 - 73.185 €
-
Alfa Romeo Giulietta Preţ: 21.619 - 29.750 €
-
Alfa Romeo Stelvio Preţ: n/a - 96.250 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Alfa Romeo a prezentat oficial un nou pachet vizual pentru modelele Giulia și Stelvio. Numit Pack Performance, noul pachet aduce câteva elemente vizuale exclusive, precum și o suspensie activă nouă. (30.04)
-
Mazda a pregătit un facelift minor pentru modelul său de dimensiuni subcompacte Mazda 2. Noul model actualizat aduce mai multe dotări noi în standard, precum și un design exterior ușor schimbat. (30.04)
-
Mercedes-AMG va lansa în curând noua versiune actualizată pentru decapotabila SL. Facelift-ul acestui model va aduce câteva noutăți tehnice, printre care se numără o suspensie recalibrată pentru mai mult confort. (30.04)
-
Noile BYD Seal 08 și Sealion 08: berlină și SUV premium cu încărcare în 9 minute

-
Chinezii revoluționează piața bateriilor pentru electrice: încărcare în 6 minute și jumătate

-
Primele detalii despre viitorul Volkswagen Golf: design inspirat de Golf 4

-
OFICIAL: Porsche vinde marca Bugatti către Rimac

-
Hyundai: primele imagini cu noul Ioniq V. Autonomie de 600 km














Comentarii (0)