Aston Martin Lagonda, noi imagini oficiale
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Aston Martin a publicat un nou set de imagini ale conceptului Lagonda, SUV-ul care va reinvia numele brandului de lux britanic. SUV-ul exclusivist va fi propulsat de un motor V12 si va imprumuta din tehnologia lui Mercedes GL.
Aston Martin readuce in atentia publicului conceptul care ar urma sa reinvie brandul de lux Lagonda. De aceasta data vorbim despre o interpretare mai aproape de productie a modelului exclusivist, care are la baza componente numeroase ale modelului Mercedes GL si este capabila sa transporte pana la 4 pasageri.
Anticipat inca din primavara acestui an in cadrul Salonului Auto de la Geneva, conceptul dispune de serviciile unui propulsor V12 pe benzina, preluat de pe actualul DB9. Modelul impresionant prin dimensiuni si design se va individualiza si prin performante, o trasatura obligatorie pentru o unitate V12.
Constructorul britanic va lansa versiunea de strada a modelului cel mai probabil in cursul anului 2012.
via | Carscoop
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Concepte
-
Renault și Thales au prezentat oficial noul 4 TROOP. Acesta este un prototip al unui vehicul civil multi-rol creat pentru forțele terestre și desfășurarea unor operațiuni militare în teren. (15.06)
-
BMW a prezentat oficial noul concept M Neue Klasse. Acest concept ne oferă un prim indiciu despre cum va arăta primul M3 electric din istorie. (12.06)
-
MG Motor a publicat primele imagini oficiale cu viitorul concept MG2. Acesta va fi un hatchback electric de dimensiuni subcompacte și va fi prezentat oficial la Festivalul de Viteză de la Goodwood. (11.06)
-
Noul concept BMW M Neue Klasse anunță primul M3 electric din istorie

-
Noul Audi Q7: design complet nou și motor V6 diesel mild-hybrid

-
Stella Li, vicepreședinte executiv BYD: producția de automobile în Ungaria va începe la finalul anului 2026

-
Pragmatic

-
Dodge Charger revine în Europa. Preț de pornire de 66.000 euro

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru























maine voi vedea Pagani SUV?
Nu va mai agitati, lasati piata sa decida. Pana la urma doar asta conteaza. Orice masina este o afacere, daca se cumpara este o afacere buna, daca nu, trage in jos rezultatele financiare ale firmei producatoare.
Cui nu-i place nu trebuie sa o cumpere. Sau nu asa este in democratie?