Audi anunta noul model A1
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Prin aceasta miscare germanii impusca doi iepuri dintr-o lovitura. Vor produce un model mini si vor reactiva fabrica din Bruxelles.
Audi a confirmat ca va construi un nou model de clasa mica, care va fi denumit A1. Productia acestuia va fi demarata din 2009 in fabrica Volkswagen din Bruxelles.
Fabrica belgiana se afla intr-un proces de restructurare si va avea o capacitate de productie de 84.000 de unitati anual. Viitorul model A1 va fi construit exclusiv in fabrica din Bruxelles.
Pentru a mentine costurile reduse, Audi va folosi pentru modelul A1 platforma folosita la VW Polo, Skoda Fabia si Seat Ibiza.
Cel mai probabil, Audi va echipa A1 cu propulsoarele 1.4TSI (122 si 140 CP) si 1.8 TSFI (170 CP). Exista posibilitatea ca mai tarziu sa apara si versiunile S1 si RS1, dar acest lucru nu a fost confirmat inca de compania germana.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Modele noi
-
Honda marchează 30 de ani de la momentul lansării modelului CR-V. Cel mai popular SUV al mărcii pe piața europeană se află în cea de-a 6-a generație și a primit recent o versiune cu pile de combustie și cu încărcare la priză. (15.10)
-
Leapmotor B10, noul SUV de dimensiuni compacte al producătorului chinez de mașini electrice, a fost lansat oficial pe piața europeană. Noul model va avea un preț de pornire de 29.900 euro și promite o autonomie de până la 434 kilometri. (15.10)
-
Alfa Romeo a dezvăluit oficial noul Tonale facelift. Noul model actualizat primește o parte frontală redesenată, dotări noi în habitaclu, o ediție specială de lansate și o motorizare mild-hybrid mai puternică. (15.10)
-
Noul Subaru Crosstrek 4WILD: debutul, în premieră la Salonul Auto București
-
Primele imagini cu noul concept Toyota Corolla: anunță o viitoare generație electrică
-
BYD actualizează gama din România cu două modele PHEV noi: start de la 29.900 de euro
-
Rămas bun, Volvo V90. A fost produs ultimul exemplar
-
Pick-up din viitor
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (0)