Bentley SUV? Raspuns: Nu!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Purtatorul de cuvant al britanicilor de la Bentley a infirmat zvonurile insistente conform carora constructorul din Albion urma sa lanseze un model SUV.
Presa internationala a lansat acum ceva vreme zvonul conform caruia Bentley ar profita de platforma comuna VW Touareg si Porsche Cayenne pentru a-si construi un SUV de lux. Modelul ar fi fost dedicat pentru printii petrolului din Orientul Mijlociu si trebuia sa se numeasca Dominator. Mai mult, se vorbea de un motort W12 biturbo de 6 litri.
Ei bine, zvonul a fost risipit astazi de David Reuter, purtatorul de cuvant al constructorului britanic: “Continuam sa credem ca Bentley inseamna putere si lux, insa un SUV nu este compatibil cu gama noastra. Nu intentionam sa producem un asemenea model.”
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Modele noi
-
Constructorul britanic de automobile a prezentat, în cadrul unui eveniment special, noua colecție Mulliner dedicată Ateneului Român. Este prima colecție de acest fel realizată de divizia Mulliner în UE. (24.10)
-
Porsche a dezvăluit mai multe detalii tehnice noi despre viitorul Cayenne Electric. Noul model va fi lansat oficial până la sfârșitul anului. (24.10)
-
Rolls-Royce a lansat o nouă ediție specială pentru limuzina sa de lux Phantom. Noua ediție specială, numită Centenary Private Collection, va fi produsă în doar 25 de exemplare. (23.10)
-
Toyota, cel mai valoros brand auto. Mercedes-Benz și BMW pe podium

-
Noul Ferrari SC40: exemplar unicat inspirat de legendarul F40

-
Record stabilit de Skoda Superb 2.0 TDI: 2.831 de kilometri cu un singur plin

-
Noul Omoda 4 a debutat oficial: lansarea pe piață programată în 2026

-
BMW: Cererea pentru noul iX3 a depășit orice așteptări. 3.000 de comenzi în 6 săptămâni

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru



Comentarii (0)