Bolwell Nagari, cel mai nou supercar australian
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Piata supercarurilor de nisa se va imbogati cu un nou membru, de aceasta data venit tocmai din Australia. Numele sau este Nagari si este o reeditare a supercarului cu acelasi nume, care s-a bucurat de un succes rasunator la inceputul anilor '70.
Constructorul australian Bolwell intentioneaza sa revina in atentia publicului la Salonul Auto de la Melbourne cu o versiune de productie a viitorului model Nagari. Daca aceasta va fi bine primita de public, Bolwell Nagari va intra pe piata chiar de la inceputul anului viitor, intr-un numar redus de exemplare.
Prima imagine a supercarului Nagari, publicata de oficialii australieni, dezvaluie un model sportiv, cu motor central, cu un habitaclu incapator si cu linii imprumutate de la sportiva anilor '70.
Australienii au refuzat sa faca publice alte informatii, dar potrivit unei declaratii mai vechi a presedintelui fondator, Campbell Bolwell, Nagari va dispune de un motor V8. Actuala platforma, aflata in curs de dezvoltare, ar urma sa primeasca o unitate V8 imprumutata de la Toyota si o caroserie din fibra de carbon.
via | MotorAuthority
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Alfa Romeo a prezentat oficial un nou pachet vizual pentru modelele Giulia și Stelvio. Numit Pack Performance, noul pachet aduce câteva elemente vizuale exclusive, precum și o suspensie activă nouă. (30.04)
-
Mazda a pregătit un facelift minor pentru modelul său de dimensiuni subcompacte Mazda 2. Noul model actualizat aduce mai multe dotări noi în standard, precum și un design exterior ușor schimbat. (30.04)
-
Mercedes-AMG va lansa în curând noua versiune actualizată pentru decapotabila SL. Facelift-ul acestui model va aduce câteva noutăți tehnice, printre care se numără o suspensie recalibrată pentru mai mult confort. (30.04)
-
Chinezii revoluționează piața bateriilor pentru electrice: încărcare în 6 minute și jumătate

-
OFICIAL: Porsche vinde marca Bugatti către Rimac

-
Primele detalii despre viitorul Volkswagen Golf: design inspirat de Golf 4

-
Hyundai: primele imagini cu noul Ioniq V. Autonomie de 600 km

-
Stellantis schimbă strategia: se va concentra pe 4 dintre cele mai importante mărci




Comentarii (0)