Bugatti a deschis in China primul sau showroom din afara Frantei
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Bugatti a ales China pentru a deschide primul showroom al marcii localizat in afara granitelor Frantei. Luxosul spatiu de expunere a fost inaugrat la Beijing, logica acestei decizii fiind una legata strict de puterea de cumparare in crestere a clientilor chinezi.
"Deschiderea primului showroom Bugatti din afara Frantei in Beijing arata nivelul de incredere pe care marca o are un piata auto de lux din China. Conform ultimelor informatii, China are cei mai multi miliardari in dolari din lume dupa Statele Unite ale Americii", a declarat Kuo Chung, presedintele Bugatti China.
Prognozele legate de vanzari arata ca Bugatti China are in vedere comercializarea a doua unitati Bugatti in primul an, urmand ca urmatorii ani sa ridice stacheta centrului chinez al marcii franco-italiene. Primul model Bugatti a fost prezentat in fata chinezilor in cadrul Jocurilor Olimpice de la Beijing de anul trecut. In doar doua ore de la momentul lansarii, acesta a fost vandut unui client local.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Industrie
-
Mercedes-Benz a investit 1 miliard de euro pentru a dubla capacitatea de producție a uzinei sale din Kecskemét, Ungaria, a anunțat constructorul german, ca răspuns la concurența tot mai puternică la nivel global în ceea ce privește tehnologia și costurile. (18.07)
-
Chinezii de la Leapmotor anunță un record de vânzări în luna iunie. De asemenea, în al doilea trimestru, constructorul asiatic a livrat cu 83.68% mai multe vehicule față de aceeași perioadă din 2025. (17.07)
-
Constructorul japonez de automobile anunță că modelul Qashqai a depășit 4 milioane de exemplare comercializate în Europa de la debut și până în prezent. În tot acest timp a câștigat peste 110 de premii internaționale. (17.07)
-
Șeful Volkswagen recunoaște că mașinile mărcii nu sunt suficient de profitabile

-
Sfârșit de epocă: Bugatti a produs ultimul său model cu motor W16

-
Noul Aston Martin Dreadnought este un SUV militar virtual destinat jocului Call of Duty

-
Horse Powertrain prezintă un nou motor-generator alimentat cu metanol

-
Noul Geely E2 va ajunge și în Europa: preț de pornire mai mic de 20.000 euro
















Comentarii (0)