Chinezii au venit in Europa
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Constructorul chinez Brilliance planuieste sa aduca cateva modele in Europa alaturi de sedanul BS6, deja existent.
Asiaticii intentioneaza sa aduca un model coupe pana la sfarsitul anului si studiaza posibilitatea introducerii unor modele SUV sau supermini pe piata europeana. Brilliance se lipseste, deocamdata, de o retea de dealeri in Europa, folosind pentru moment aducerea masinilor pe continent prin intermediul importatorului german HSO Motors Europe.
Primul stoc de 3000 de modele BS6 a sosit deja, dar sedanul nu a impresionat prin calitatile sale. Modelul Brilliance BS6 nu este dotat cu o serie de elemente de siguranta, prezente in versiunile standard a masinilor europene. Airbag-urile laterale sau sistemul de control al tractiunii si stabilitatii sunt cateva dintre elementele de siguranta care lipsesc.
Sedanul Brilliance este dotat cu un motor de 2.4 litri, de provienenta Mitsubishi, care dezvolta 130 CP si accelereaza de la 0 la 100 km/h in 12 secunde. Pretul modelului BS6 ajunge la aproximativ 23.000 de euro.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Industrie
-
BYD este nevoită să realizeze o rechemare în service pentru peste 115.000 de mașini. Acest lucru semnifică cea mai mare rechemare din istoria mărcii din China. (17.10)
-
Ferrari a dezvăluit un nou plan de a lansa nu mai puțin de 20 de modele noi până la începutul deceniului următor. Printre modelele care vor fi lansate în această perioadă se numără și modelul Elettrica, primul Ferrari electric de serie din istorie. (17.10)
-
Recent, în cadrul unui eveniment la care am participat și noi, marca Zeekr s-a lansat oficial în România. Acesta se alătură mărcilor Geely și Lynk&Co (care se vând deja pe piața locală) ca parte a grupului Geely Holding. (16.10)
-
Ediție de adio pentru Volkswagen Touareg: producția va lua sfârșit în 2026
-
Gata hibernarea
-
Toyota lansează noua marcă Century: va produce mașini de lux în serie limitată
-
Noul Leapmotor B10, lansat oficial în Europa: start de la 29.900 euro
-
Noul Jeep Grand Wagoneer facelift: primul model al mărcii disponibil cu range extender
Ma intreb cati prosti or sa cumpere imitatia asta de masina.
cine dreaq da 23000 euro pe o chinezeasca de 130 de cai?
eu am opel astra de 9- de cai si am dat pe ea 11000 euro, mai putin de jumatate. si consuma si mai putin decat chinezeasca.
huoooooo chinezii !!! :D
Honda a scos modelul Rune la $28000si avea doar doua roti. La $13000 se reped multi la el ca are productie limitata. Care e pretul de fabrica e un secret mare.