Facelift minor pentru Audi A8
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
In asteptarea viitorului model Audi A8 , germanii au pregatit pentru anul viitor un facelift minor al actualei generatii. Limuzina A8 a suferit usoare operatii estetice.
Germanii au umblat la oglinzile laterale, care au fost prevazute cu semnalizatoare incorporate. De asemenea, Audi A8 va veni cu stopuri LED. Pentru a imbunatati dinamica masinii, inginerii au facut modificari la sistemul de suspunsii si la directie, ceea ce a dus la mai multa acuratete si manevrabilitate noului A8.
Audi a pregatit si o noua motorizare in gama lui A8. Este vorba de propulsorul V6 de 2.8 litri FSI, care dezvolta 210 CP si un cuplu maxim de 280 Nm, intre 3000 si 5000 rot/min. Performantele in materie de viteza sunt notabile. Limuzina germana poate atinge 238 km/h, iar acceleratia de la 0 la 100 km/h se realizeaza in 8.0 secunde.
Versiunea improspatata a modelului A8 va intra in vanzare in luna noiembrie, dupa debutul de la Frankfurt.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Honda Civic tocmai a primit un facelift. Pe lista îmbunătățirilor regăsim o serie de modificări estetice discrete, atât la exterior cât și la interior, inclusiv jante noi și o culoare exterioară proaspătă. (01.08)
-
Honda a confirmat oficial o nouă generație pentru modelul Prelude. Modelul sportiv al japonezilor revine după o pauză de 24 de ani și va fi prezentat oficial în septembrie. (31.07)
-
Leapmotor va deschide comenzile pentru SUV-ul său electric B10 în România începând din luna septembrie. Modelul electric al chinezilor va fi plasat în gamă sub C10. (30.07)
-
Cireașa de pe tort
-
Cupra, record de vânzări în prima jumătate a anului 2025. Formentor rămâne vedeta
-
Ford: producția la uzina de la Craiova a crescut cu 26% în primele 6 luni
-
Opel Astra primește o versiune hibridă mai puternică: start de la 38.500 euro
-
Honda Civic a primit un facelift: modificări estetice discrete
pai asta e motor foarte slab. Fiat are la 1.9 Multijet 190 de cai si astia la 2.8 n-au reist decat 210? Peugeot 407 2.0 HDI ajunge la 236 km/h (TESTAT) si besica asta doar la 238?