Louis Vuitton nu a luat Aston!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Francezii de la Louis Vuitton nu sunt noii detinatori ai brandului Aston Martin, in ciuda zvonurilor publicate de AutoBild.
Louis Vuitton au dezmintit categoric informatiile publicate de germanii de la AutoBild conform carora compania franceza a cumparat Aston Martin. Britanicii de la Autocar au reusit sa intre in legatura cu unul dintre purtatorii de cuvant al Louis Vuitton care a declarat ca "aceste zvonuri sunt niste prostii".
Francezii, detinatori ai marcilor Chandon (sampanie), Glenmorangie (scotch), Tag Heuer (ceasuri) si Louis Vuitton (imbracaminte si accesorii) spun ca nu exista nicio sansa ca ei sa cumpere Aston Martin. Desi au inaintat o oferta prin care isi afirmau dispozitia pentru cumpararea marcii auto de lux in toamna trecut, L.V. nu si-au mentinut oferta cand au aflat ca Aston costa peste 600 de milioane de euro.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Industrie
-
Viitorul BMW M3 va primi și un motor pe benzină pe lângă versiunea electrică deja confirmată. Specificațiile nu au fost încă dezvăluite. (01.05)
-
Pentru a marca cele cinci decenii împlinite de modelul Polo, Volkswagen tocmai a prezentat o grafică specială inspirată de ediția Polo Harlequin din anii '90. (01.05)
-
Oliver Blume, CEO-ul Porsche, a lăsat de înțeles că marca germană de mașini de performanță ar putea să oprească vânzările de modele electrice pe piața din China. Vânzările Porsche din această țară au scăzut cu peste 40% în primul trimestru din 2025. (30.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (1)