Maserati imbracat in cioburi de sticla
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Un artist italian a acoperit un Maserati Quattroporte cu 800 de kilograme de cioburi de sticla.
"Moscow Art Biennale", expozitie care se desfasoara intre 1 martie si 1 aprilie in capitala Rusiei, a reprezentat pentru artistul italian Luca Pancrazzi un prilej potrivit pentru a-si expune ultima creatie: un Maserati Quattroporte acoperit in totalitate cu cioburi de sticla. Masina cantareste acum cu 800 de kilograme mai mult, diferenta fiind facuta de greutatea sticlei aplicate.
Motivul operelor de arta este "perceptia"; obiecte care au devenit mituri contemporane sunt radical modificate prin acoperirea lor cu mii de cioburi de sticla.
La eveniment au fost invitate noua tari si 80 de artisti, Pancrazzi fiind reprezentantul Italiei.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din O lume nebuna
-
Lando Norris, pilotul britanic de Formula 1, a parcurs un tur cu o mașină mai neobișnuită. Mai exact, pilotul McLaren a urcat la volanul unei mașini construite din piese Lego și a mers un tur pe circuitul Silverstone. (13.09)
-
Nissan a lansat oficial un parfum care îmbină mirosul de flori de cireș cu cel de anvelope. Noul parfum a fost creat într-un laborator din Shanghai. (24.05)
-
Citroen a dezvăluit o creație neobișnuită în forma unui car de război. Aspectul trăsurii este inspirat de celebrul Citroen 2CV, iar carul a fost creat special pentru noul film Asterix & Obelix: The Middle Kingdom. (24.02)
-
Marcă auto italiană, readusă la viață după aproape 100 de ani

-
China interzice mânerele retractabile, acționate electric, din 2027

-
Grecia instalează camere radar cu AI. Peste 2.500 de amenzi în doar 4 zile

-
Suzuki pregătește 9 vehicule pentru Salonul Auto de la Tokyo

-
Ce se mai lansează prin alte părți: Lexus prezintă cea mai puternică versiune a lui RZ pentru Japonia

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru





la americani cu bombe, la romani cu kkt :::))))
Daca ar avea toate cioburi de sticla pe ele....
cred k are un sistem Shaved door handles....las ka-i tare faza...mai greu accesibila pt hoti..
de altfel ce hotz in toate mintile ar fura asa "opera de arta" :D:D