Maserati Quattroporte, recall de 718 exemplare
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Maserati a anuntat un recall de 718 exemplare pentru Quattroporte, din cauza unor defectiuni ale sistemului ABS/ASR.
Dupa ce saptamana trecuta Bentley a anuntat un recall pentru 550 de exemplare Arnage, se pare ca inca un brand de lux se afla in aceeasi situatie. Maserati a anuntat oficial ca va rechema in service 718 exemplare de Quattroporte care au raportat probleme la sistemul ABS/ASR. Se pare ca defectiunile sunt cauzate de sistemul ECU.
Aceasta neregula ar putea duce in unele cazuri la pierderea stabilitatii si a controlului de franare in situatii extreme. Se pare ca aceasta neregula a fost semnalata doar la exemplarele vandute in Statele Unite si nu exista inca informatii daca Maserati va cere un recall si pentru Europa.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din General
-
Marca olandeză Spyker, celebră pentru modelul de performanță C8, a fost readusă la viață după ce a intrat în faliment în urmă cu 4 ani. Victor Muller, fondatorul mărcii, a anunțat că marca va construi în curând modele de performanță noi. (20.10)
-
Porsche a confirmat oficial numirea unui nou CEO, care va prelua șefia mărcii începând de anul viitor. Michael Leiters îl va înlocui pe Oliver Blume din 1 ianuarie 2026. (20.10)
-
Rimac își dorește să dețină controlul complet asupra mărcii Bugatti, potrivit unor noi informații apărute în presă. În prezent, Rimac deține 55% din Bugatti, în timp ce restul de 45% este în proprietatea Porsche. (17.10)
-
Ediție de adio pentru Volkswagen Touareg: producția va lua sfârșit în 2026
-
Toyota lansează noua marcă Century: va produce mașini de lux în serie limitată
-
Gata hibernarea
-
Noul Leapmotor B10, lansat oficial în Europa: start de la 29.900 euro
-
Noul Jeep Grand Wagoneer facelift: primul model al mărcii disponibil cu range extender
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (2)