Maybach 57 Coupe - 100 de exemplare, 650.000 de euro bucata!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Cel mai mic model al gamei Maybach, 57, va fi disponibil în scurt timp şi într-o versiune coupe. Maşina nu va fi produsă însă de compania germană, ci de caroserierul Xenatec, cele 100 de exemplare programate pentru producţie urmând să fie construite pe baza variantei clasice Maybach 57. Partea interesantă este că cei de la Maybach vor fi implicaţi totuţi în proiect, urmând să supravegheze îndeaproape inginerii Xenatec pentru ca maşinile să-şi păstreze alura de lux care le-a consacrat pe piaţă.
Primele schiţe publicate de carosierul german ne scot în faţă un Maybach 57 cu uşile din faţă mult mai lungi, plafonul fiind plonjat în partea posterioară iar spatele schimbat prin adăugarea unui nou spoiler şi a unor noi terminaţii ale sistemului de evacuare. Blocurile optice faţă vor primi un tratament de infrumuseţare care va include apariţia unor LED-uri. Xenatec nu a publicat încă detalii despre interiorul maşinii, însă va fi interesant de văzut cum vor împăca inginerii carosierului german caracterul unei maşini al cărei posesor stă în mod normal pe unul dintre locurile din spate cu aspectul ceva mai sportiv decât practic al unui coupe.
Conform primelor informaţii publicate de Xenatec, versiunea coupe a lui Maybach va fi construită într-o serie limitată la 100 de exemplare, fiecare urmând să scoată din contul doritorilor 650.000 de euro.
Conform oficialilor Xenatec, principala piaţă de desfacere pentru Maybach 57 Coupe va fi Orientul Mijlociu.via | AMS
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Isuzu a prezentat oficial noul D-Max EV, prima versiune electrică a camionetei japoneze. Noul model utilitar promite o autonomie de peste 260 de kilometri. (30.04)
-
După ce anul trecut Aston Martin a scos din gamă verisunea de bază a SUV-ului DBX, producătorul britanic a rămas doar cu versiunea DBX707. Iată că Aston Martin a venit cu o versiune și mai puternică, numită S, cu 717 cai putere. (30.04)
-
Ferrari a prezentat oficial noul 296 Speciale, o versiune mai puternică a modelului 296 GTB. Noul model primește un motor hibrid mai puternic, precum și o vopsea exclusivă și un pachet aerodinamic nou. (29.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
Sigur nu o sa ramana cu ele pe stoc. E clar.
Intr adevar singurul argument este exclusivitatea.
Criza continua.
Dar nu la toata lumea la fel.
:)