OFICIAL: Bugatti Veyron Sang Noir
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Bugatti continua linia editiilor speciale din gama modelului Veyron. Constructorul francez a prezentat in toamna anului trecut la Frankfurt editia Pur Sang si in urma cu o luna la Geneva editia Fbg par Hermes.
Noua editie limitata anuntata de Bugatti se numeste Sang Noir si reprezinta un omagiu adus modelului Atlantique 57S din anii ’30.
Veyron Sang Noir continua linia lui Pur Sang, venind la randul lui cu un pachet unic caracterizat printr-un exterior negru si un interior portocaliu.
Printre elementele originale prezente pe noul Veyron Sang Noir remarcam motivele din aluminiu de pe oglinzile retrovizoare si grila frontala. In plus, Veyron Sang Noir este “incaltat” de jante unicat, iar interiorul portocaliu este asezonat cu piele Alcantara.
Constructorii francezi nu au dat detalii despre volumul productiei la noua editie speciala, dar se banuieste ca modelele Sang Noir nu vor depasi numarul celor cinci exemplare Pur Sang.
Via | Bugatti
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Constructorul britanic de automobile anunță debutul unei ediții speciale Paul Smith pentru întreaga familie Mini Cooper. Versiunea electrică poate fi deja comandată și în România. (22.01)
-
BMW a publicat primele imagini oficiale cu noul iX3 Long Wheelbase. Aceasta este o variantă cu ampatament alungit a noului iX3 și este dezvoltată special pentru piața din China. (22.01)
-
Constructorul suedez de automobile a publicat primele informații și imagini cu noul EX60, pur electric. SUV-ul va fi disponibil în trei versiuni, iar cea mai puternică va oferi 680 de cai putere și va putea acoperi până la 810 kilometri. (22.01)
-
Noul Volkswagen ID. Era 9X, primul model al mărcii cu motor termic pe post de generator

-
Versiune nouă pentru Toyota Land Cruiser: V6 twin-turbo, hibrid, cu 457 CP

-
Moment istoric: Dacia a câștigat Raliul Dakar

-
BYD își consolidează poziția pe piața din România și încheie anul cu rezultate solide, după doar 6 luni de la lansare

-
Noua versiune cu GPL a lui Renault Captur poate fi comandată în România: start de la 21.850 euro




















Comentarii (29)