Opel Corsa SUV, din 2009
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
GM pregateste pentru Opel si Chevrolet un model SUV compact, realizat pe platforma extinsa a lui Opel Corsa.
General Motors a anuntat ca va scoate un model SUV compact care va fi vandut sub marcile Opel si Chevrolet. Viitorul model va folosi platforma extinsa a modeluliui Corsa si va fi construit la fabrica din Antwerp, Belgia.
Inceperea productiei este planificata pentru 2009. Inca nu exista detalii oficiale despre modul in care va arata SUV-ul compact Opel. Ceea ce poate fi vazut in imagine este un model Corsa de 5 usi modificat in photoshop pentru a arata ca un SUV.
Faptul ca viitorul model va fi construit pe platforma modelului Corsa ne face deja sa credem ca diferenta dintre acest rendering si viitorul SUV nu va fi foarte mare.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Modele noi
-
Noul Renault 5 Turbo 3E, cea mai puternică versiune a modelului electric, a primit deja 850 de comenzi într-o săptămână. Prețul de pornire al celui mai puternic Renault 5 din istorie este de 155.000 euro. (08.05)
-
Toyota a prezentat oficial noua Corolla Cross facelift. Noul model actualizat aduce un design revizuit, precum și o nouă linie de echipare GR Sport. (08.05)
-
Chevrolet a pregătit o actualizare importantă pentru Corvette. Modelul de performanță primește un interior nou, cu butoane fizice repoziționate și cu ecrane mai mari. (08.05)
-
Primele imagini cu viitorul Volvo XC70: modelul revine după aproape 10 ani
-
Renault deschide comenzile pentru noul motor hibrid E-Tech 160 în România: start de la 24.700 euro
-
Ford renunță la dezvoltarea viitoarei arhitecturi pentru mașini electrice
-
Ford Kuga primește un pachet de design nou: jante de 20 de inch și plafon negru
-
Viitoarele modele Scout vor avea motoare Volkswagen produse în Mexic
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (3)